Як не змерзнути і при цьому заощадити

Синоптики обіцяють, що прийдешня зима буде холодною. Хтось покладається на системи центрального опалення, а хтось згадує, що в його приватному будинку грітися немає чим. Ми пропонуємо вашій увазі три найпростіші поради, які допоможуть жителям Одеської області пережити морози в теплі й затишку. Допоможе нам великий український онлайн-сервіс приватних оголошень OLX.ua.

Порада № 1. 

Утепліть житло іззовні

Металопластикові вікна забезпечують високий рівень тепло- та шумоізоляції. Це досягається завдяки герметичності стиків і використанню склопакетів. На згаданому веб-порталі в Одеській області ціни на металопластикове однопакетне вікно стартують від 750 грн, балконні двері можна придбати за ціною від 1650 грн. 

Утеплення фасадів і балконів від 70 грн (за квадратний метр) – іще один спосіб утримати тепло всередині квартири й будинку. Щоправда, в цьому разі треба враховувати додаткові витрати на матеріали.  

А оскільки без спеціальних навичок упоратися з таким завданням буває непросто, на сайті можна знайти майстрів, які допоможуть вам професійно утеплити приміщення. 

Порада № 2. 

Утепліть приміщення

Якщо у вас не опалюють або опалюють дуже погано, перейдіть на автономне опалення: електричне або газове. Вибір на користь того чи іншого типу визначається розмірами приміщення та бюджетом. У квартирах, розташованих вище десятого поверху, не рекомендують ставити газовий котел, він більше годиться для приватного будинку. 

У квартирі ж краще встановлювати електрокотел. Ціни на електричні міні-котли стартують від 1000 грн із потужністю 5 кВт і площею обігрівання до 50 кв. м. Також є моделі від 1300 грн із можливістю вибрати потужність, що годиться для вашої квартири (від 3 кВт і вище). Перевага електрокотла – екологічність і відсутність сторонніх запахів. Котел підключається до радіаторів і може опалити всі кімнати, за умови, що там стоять радіатори. Але перед встановленням краще проконсультуватися з фахівцем – можливо, заміни потребуватимуть труби і електропроводи. 

Котли рекомендується купувати нові: вони безпечніші у поводженні з ними і прослужать довше. Новий газовий одноконтурний котел обійдеться у 3850 грн, при цьому його потужності вистачає для опалення площі 200 кв. м. 

Плюс автономного опалення в тому, що ви самі задаєте температуру батарей і самі вирішуєте, коли вам розпочати опалювальний сезон. Щоб відслідковувати витрати, є сенс установити лічильники газу (від 500 грн за новий.) З їхньою допомогою можна вести облік витрат і планувати подальші витрати на комунальні платежі.

Щоб ходити босоніж навіть узимку, установіть систему «тепла підлога» – смуги з нагрівними елементами, які встановлюються під підлогове покриття. Вони не тільки підвищують загальну температуру повітря у приміщенні, але й дають змогу уникнути застуди. Часто їх монтують у ванні або на кухні, де підлога покрита кахлями. Щоправда, це недешеве задоволення – ціни на підлогу з підігрівом стартують від 800 до 1180 грн за квадратний метр.

Порада № 3. 

Використовуйте додаткові

джерела тепла

Якщо ви живете в міській квартирі й розумієте, що батарей у приміщенні недостатньо, щоб обігріти його, є сенс доповнити опалювальну систему обігрівачем. Сьогодні у продажу можна знайти тепловентилятори, масляні обігрівачі, конвектори, інфрачервоні та інші види пристроїв. Ми проаналізуємо переваги кожного типу, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Найпростіший і найбюджетніший варіант – теплові електричні вентилятори. Вони нагрівають приміщення швидко і зручні у використанні, до того ж займають мало місця у квартирі. Купити їх можна від 150 грн за пристрій. Що більша потужність тепловентилятора, то більшу площу він нагріває. Ціна на модель із потужністю 1500 Вт – 450 грн.

Трубки масляного обігрівача заповнені мінеральним маслом і оснащені нагрівним елементом. Масло нагріває метал, який віддає тепло довкіллю. Ці пристрої вирізняються високим рівнем безпеки, бо всі нагрівні елементи надійно заховані під міцним корпусом. Максимальна температура нагрівання – 60 градусів, при цьому працювати масляний обігрівач може до трьох діб. Варто відзначити, що він не пересушує повітря (вологість залишається в межах 50-60%). Маленькі масляні обігрівачі можуть нагріти повітря у приміщенні до 15-20 кв. м (і обійдуться в середньому у 150 гривень), більші моделі (580 грн, 800 грн і до 1500 грн) можуть утеплити й великі зали до 100 кв. м.

Конвектори – це підлогові або підвісні панелі, які іноді плутають із кондиціонерами. Холодне повітря, потрапляючи у конвектор знизу, прогрівається й піднімається нагору. Тому конвектори часто встановлюють на висоті 10-15 см від підлоги. Конвектор працює абсолютно безшумно, а внутрішній електронний термостат допомагає підтримувати задану температуру з точністю до 0,1 градуса.

Вартість моделей істотно різна: ціна коливається від 600 до 2000 грн. 

Крім конвекторів, покупці часто звертають увагу на інфрачервоні обігрівачі. Такий обігрівач більше годиться для офісу або відкритих майданчиків, бо він нагріває тільки окремі невеликі зони, хоча швидко й сильно. Вартість недорогих моделей стартує від 500-580 грн, а потужніші моделі можуть обійтися вам і у 2500 грн. Деякі моделі монтуються в стелю. 

Уже через кілька тижнів температура повітря почне падати. І дуже хочеться, щоб удома все одно було тепло й комфортно. Дібравши собі обігрівальні системи, ви зможете не тільки врятуватися від зимових холодів, але й заощадити гроші, які можна витратити, наприклад, на подарунки своїм друзям і близьким.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті