Свято з присмаком банкрутства

Понад три тисячі абонентів користуються послугами комунального підприємства Ананьївської міськради «Ананьїв-водоканал». Водозабезпеченням та водовідведенням у місті переймаються 32 працівники на чолі з Володимиром Грицьким.

Нині жителі Ананьєва відзначають покращення подачі питної води до їхніх осель, хоча пам’ятають, як їм доводилося страждати від спраги, особливо влітку.  

Тоді лише ледачий не писав про «ананьївські страсті» та «золоту» воду. Відтоді, як мовиться, чимало води збіг­ло. Налагодити більш-менш пристойне водозабезпечення міста впродовж останніх років допомагали і держава, і місцева влада, і спонсори. Особливо відчутною була підтримка благодійного фонду нардепа Івана Фурсіна. Тоді вдалося відремонтувати частину водогону та встановити новеньку водонапірну башту Рожновського. Це дало змогу «вдихнути» хоч трішки життя у латаний-перелатаний водогін. Загалом повна реконструкція міської водопровідної мережі та очисних споруд потребує не одного і не двох мільйонів гривень, а цілих шістьох. 

Централізоване водопостачання запрацювало в Ананьєві наприкінці 50-х років минулого століття. Тепер це господарство складається з 15-кілометрових магістральних ліній, близько сотні кілометрів дворових і квартирних водопроводів, п’яти насосних станцій та десяти артезіанських свердловин. Найновішу вибито у 1972 році. Щороку з міського бюджету на утримання та ремонт водогону витрачається не менше 300 тис. грн.   

Як розповів Володимир Грицький, задля запобігання аварійним зупинкам і поламкам регулярно проводяться поточні планово-ремонтні роботи на об’єктах і мережах водозабезпечення та водовідведення. На жаль, всього не передбачиш, тож прорив може статися в будь-якому місці. Труби вже відпрацювали свій ресурс, їх потрібно щонайшвидше замінити на нові, сучасні.   

Ще одна проблема – фінансова – виникла впродовж останніх двох місяців. Вона може призвести «Ананьїв-водоканал» до банкрутства. Справа в тому, що комунальне підприємство досі не отримало близько 200 тисяч гривень державних відшкодувань за пільги та субсидії, надані споживачам. Тому очільник ананьївської громади Павло Маковецький побоюється, що доведеться вдатися до непопулярних рішень і підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення, які нині становлять відповідно 10 і 13 гривень за кубометр холодної води та стоків.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті