Во саду ли в огороде

Проти галової попелиці

«Цього року на смородині та порічках верхівки всіх молодих пагонів скручувалися в гали, листки почервоніли. Подібне було і на деревах. В чому причина? 

Григорій МАЛЕНКО»

Причина цьому банальна: на рослинах оселилась листова галова попелиця.

Зі знищенням цього серйозного шкідника садівники, як правило, запізнюються, бо виявити мікроскопічно малих личинок у перші дні їхнього життя дуже важко. Тому, якщо кущі смородини у вашому саду були уражені галовою попелицею, довго не розмірковуйте. Готуйте за загальноприйнятими рецептами настій махорки (400 г сухої маси на 5 л води настоюють упродовж доби, потім кип’ятять протягом 2 годин і проціджують). Перед обприскуванням настій слід розбавити удвічі – до 10 л додати 30 г рідкого мила, суміш добре розмішати й обприскувати не менше двох разів з інтервалом 7 – 10 днів.

Ефективніше буде, якщо занурити верхівки пагонів у відро й побовтати їх у розчині. 

Якщо комах не дуже багато, то їх можна змити звичайним мильним розчином. У разі ж масового ураження кущі можна обприскати яким-небудь фосфорорганічним інсектицидом. У назві цих препаратів обов’язково є основа «-фос»: карбофос, дихлофос тощо. Тільки обробку листя варто проводити зісподу, інакше розчин стече по листах, не зачепивши шкідників.

В особливих випадках, за високої чисельності личинок, дозволяється використати фуфанон.

Якщо ви не обприскали кущі, то попелиця благополучно розвивається, розмножується, у десятки навіть сотні разів збільшуючи своє потомство. Тисячі попелиць різних поколінь, від личинок першого віку до дорослих самок, щохвилини висмоктують соки з рослини, а коли стає занадто тісно у цьому невеличкому замкнутому просторі й не вистачає поживи, комахи окрилюються й залишають гали. Крилаті самки мігрують на інші трав’янисті рослини й живуть там до осені. Кількість поколінь попелиці ще збільшується, і наприкінці серпня вся ця маса комах повертається на кущі смородини для відкладення зимуючих яєць.

Кабачки

«Я выращиваю кабачки, а вот чем они полезны, не знаю. Напишите кратенько об этом. 

Лина КОВАЛЬ»

В первую очередь кабачки полезны тем, что в них содержится оптимальное для человека соотношение калия и натрия (100:1). Они малокалорийные, в них немного клетчатки. Особенно ценно то, что кабачки являются своеобразным источником меди и других микроэлементов, необходимых человеческому организму. Много полезных веществ содержится в шкурочке молодых кабачков. 

Кабачки особо полезны, как продукт питания для тех, кто страдает от сердечно-сосудистых заболеваний, болезней желудка, печени и почек. Они снижают уровень холестерина в крови и способствуют нормализации обмена веществ.

Високі грядки

Людям похилого віку, яким важко нахилятися, варто зробити на своїх ділянках високі грядки, які істотно полегшують працю з догляду за овочами. Такі грядки роблять із цегли, каменю, дерева. Висота сторін, як правило, невелика: 45 – 60 см, а ширина – не більше метра, якщо підхід до грядки можливий лише з одного боку, і 2 метри – за умови вільного доступу з усіх боків.

Заповнити таку грядку можна, наприклад, так: для підґрунтя – 25-сантиметровий шар бутового каменю, що забезпечує дренаж, потім шар старого дерну, переверненого травою вниз, а зверху – родючий ґрунт. 

Садим клубнику

«Хочу в августе посадить клубнику садовую. Не поздно ли это? 

Лилия ГАЛЬЧЕНКО»

Как раз впору, и лучше это сделать в третьей декаде месяца. А закончить эту кропотливую работу рекомендуют не позже середины сентября. В противном случае растения не успеют укорениться до наступления холодов. Сажать клубнику лучше однорядным способом с расстоянием между рядами 60 – 65 см и 30 см между растениями. С целью экономии площади можно двойные ряды располагать в 30-ти см друг от друга, а вот между ними расстояние должно быть 65 – 70 см.

В ямки для посадки закапывают перегной, по одной чайной ложке суперфосфата, по жмене золы. Все это надо перемешать и прикрыть небольшим шаром земли. В ямки заливается вода, как до посадки клубники, так и после нее.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті