Весняні турботи

Сезон весняно-польових робіт аграрії традиційно розпочали з підживлення озимих культур по мерзлоталому ґрунті, ще скориставшись лютневими вікнами. З приходом березневого тепла вони прискорили сільгоспроботи, включившись у посівну кампанію.

За оперативними даними Любашівської райдержадміністрації, озимину підживлено на всіх 22 тисячах гектарів, а в середині місяця стартувала посівна. Почали з гороху. Першими кинули насіння в борозну фермерські господарства «Обрій», «Шевченка», ПП «Універсал».

На сьогодні сільгоспвиробники району фактично впоралися з горохом, під який відведено понад 1,5 тис. га. На черзі – ярий ячмінь. Всього ранніми ярими зерновими культурами планується засіяти 16300 гектарів ріллі. 

В Ананьївському районі під урожай року посіяно 23242 га озимих зернових культур і 3100 га озимого ріпаку. Складні погодні умови торік у вересні-жовтні та в січні-лютому вже цього року негативно позначилися на сходах. 

За інформацією РДА, озима пшениця загинула на площі 130 га, ячмінь – на 120 га, ріпак – на 440 га. Тож їх доведеться пересівати. 

Щодо ярини, то під ранні зернові та зернобобові культури відведено 11110 га. Господарства на сто відсотків забезпечені високопродуктивним насінням, закуплено 4,1 тис. тонн мінеральних добрив. 

На сьогодні в поле вийшли посівні агрегати всіх сільгосппідприємств. Вже посіяно близько 2 тис. га ярого ячменю і завершено сівбу бобових. 

Розпочато сівбу ярини і в Савранському районі. На полях, відведених під ярий клин, проведено закриття вологи. Триває придбання посівного матеріалу соняшнику та кукурудзи, мінеральних добрив, засобів захисту рослин від бур’янів, шкідників та хвороб, так само як і накопичення пально-мастильних матеріалів. Як повідомляють із райдержадміністрації, проводиться інвентаризація озимини. За попередніми даними, в задовільному стані озима пшениця на площі 4160 гектарів (60%), озимий ячмінь – на 1810 га (63%). Сходи на 2720 га озимої пшениці і 1068 га озимого ячменю – у слабкому та зрідженому стані. Є тривога щодо озимого ріпаку. 

У Подільському районі провадиться підготовка ґрунту до сівби ярих культур і підгодівля озимини.

Шістдесят відсотків посівів озимої пшениці та ячменю в доброму стані, 20% – у задовільному, 20% – слабкі та зріджені.

Під урожай нинішнього року було засіяно 20551 (зокрема по сільгосппідприємствах – 18641) гектар озимини. З них 14777 га – озимою пшеницею, 5743 – озимим ячменем, 981 – ріпаком і 30 – житом. У сільгосппідприємствах було накопичено 3200 тонн пально-мастильних матеріалів, що становить 100% від загальної потреби. 

Станом на 22 березня, загалом по району було підгодовано понад 20000 га озимих, зокрема озимої пшениці – 13000, озимого ячменю – понад 5000, ріпаку – понад 200 га. 

З підготовкою техніки до посівної кампанії проблем немає. Адже сільгоспвиробники за останні два роки значно оновили її парк. А ті, що використовують посівні агрегати старшого покоління, ремонтують їх відразу по завершенні сезонних робіт. Тому вся сільгосптехніка вже стоїть на лінійці готовності.

♦Юрій ФЕДОРЧУК, 

♦Любов КУЗЬМЕНКО, 

Любашівський, Ананьївський, Савранський, Подільський райони

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті