Наш цвіт, та не для нас

Минулого року Одещина – впродовж останнього десятиліття вже традиційно – посіла перше в Україні місце за кількістю громадян, працевлаштованих за кордон приватними кадровими агентствами, котрих на території регіону налічується 179.

Як свідчать дані, оприлюднені Одеським обласним центром зайнятості, торік у понад п’ятдесятьох країнах світу працювали майже 61 тисяча наших співвітчизників, які скористалися послугами приватних посередників. Найбільші потоки трудових мігрантів зафіксовано до таких країн, як Кіпр, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, США, Греція, Мальта, Маршалові Острови, Сингапур. Щодо тривалості контрактів, то дві третини мігрантів уклали їх на термін до шести місяців, третина – від півроку до року. Хоча це не значить, що дані угоди не можуть бути подовжені на триваліші та вигідніші матеріально терміни. А там, дивись, мова з боку роботодавців може вестися й про зміну громадянства. Таке, між іншим, часто-густо трапляється. Бо ж із загальної кількості наших мігрантів близько шістдесяти відсотків – це досвідчені фахівці з вищою освітою, люди найпродуктивнішого віку – від 30 до 45 років. І зауважмо, що працевлаштовуються вони у країни далеко не так званого третього світу. Наші земляки успішно витримують конкуренцію там, де панують високорозвинені технології, де не треба роками проламувати стіну байдужості, невігластва та бюрократизму зі своїми креативними ідеями й де хронічно бракує коштів на втілення цих ідей у життя.

Галузеві аналітики далеко за межами нашого регіону добре знають, що представники Одещини в різні часи зробили вагомий внесок у розвиток таких галузей, як авіація, ракетно-космічний комплекс, машинобудування, медицина, екологія, аграрний сектор, транспорт (зокрема його морська складова), різні напрями культури та спорту. І тому для них кваліфікований фахівець із наших країв – це носій певної, перевіреної життям, школи знань і навичок. Чому ж наше «всевидяще око» не помічає «своїх пророків у своїй вітчизні»? Чи вони їй не потрібні?

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті