Резерв. Фінальний акорд

Масштабними бригадними навчаннями з бойовою стрільбою завершилися збори резервістів першої черги 28-ї Окремої механізованої бригади.

У зборах брали участь солдати й офіцери резерву з усієї України. Такі вишколи потрібні як для відновлення боєздатності самих резервістів, так і для бойового злагодження підрозділів, що на випадок оголошення загальної мобілізації будуть комплектуватися за змішаним принципом: контрактниками та мобілізованими, в першу чергу – резервістами оперативного резерву. 

Отже, підготовка резервістів розпочалася двотижневими вишколами в учбових центрах відповідно до військового фаху бійців. Основний наголос при цьому було зроблено на індивідуальну підготовку. Піхотинці вдосконалювали навички володіння стрілецькою зброєю, кидали бойові гранати. Танкісти, крім того, вивчали тактико-технічні характеристики броньованої техніки, випробовували стрільбами танкову зброю. Артилеристи вчилися виходити переможцями на випадок вогневих дуелей із супротивником.

Більшість резервістів проходили службу в особливий період саме в 28-й ОМБр. Чимало серед них є учасників АТО. Відновлюючи боєздатність, як власну, так і своїх підрозділів, ветерани обмінювалися між собою безцінним бойовим досвідом, а також передавали його тим контрактникам, які ще такого досвіду не мають.

По закінченні двотижневих занять резервістів було направлено до 28-ї ОМБР, де їх задіяли у бойовому злагодженні підрозділів. Бригада провела цілу низку навчань, злагодження підрозділів, які відбувалися по наростаючій, починаючи з рівня відділення, взводу, поступово – роти, батальйону. Навчання проходили в умовах, максимально наближених до бойових. Тому сприяли й погодні умови: рвучкі вітри водночас із тривалими марудними дощами, що лилися на голови бійців у найвідповідальніші моменти навчань. Тож усе по-чесному, реально, так, як це буває на передовій.

Завершальним акордом зборів стали навчання з бойовою стрільбою у складі бригади. Видовище – неперевершене! Маса броньованої техніки, потужна артилерія, велика кількість особового складу… Все це, задіяне одночасно, працююче синхронно, злагоджено, вміло кероване, – просто вражає! Потрібно відзначити, що такий ступінь взаємодії підрозділів бригади є результатом цілеспрямованої та систематичної роботи всіх служб, командирів бойових підрозділів, кожного офіцера, сержанта, солдата.

Оперативний резерв першої черги – невід’ємна складова частина всієї системи оборони нашої держави. Бойові бригади Збройних сил України набирають з оперативного резерву вже підготовлених бійців для проходження військової служби за контрактом. А в разі погіршення ситуації на сході України, у випадку оголошення загальної мобілізації, резервісти першими поповнять ті ж частини, де брали участь у навчальних зборах. Причім служитимуть на тих самих посадах і в тих самих підрозділах, де проходили бо­йове злагодження.

Згідно з планами командування Сухопутних військ, оперативних командувань, подібні збори постійно проводяться на базі бригад бойового спрямування. Створивши оперативний резерв, Україна готується до оборони від агресора, маючи на меті підготувати достатню кількість добре навчених та вмотивованих бійців, які за потреби в рази збільшать кількісний склад оборонців держави.

За результатами зборів кожен із резервістів отримує відповідні суми грошового забезпечення.

Дякуючи військовослужбовцям за старанність у навчанні під час проведення зборів, командир бригади полковник Олег Зубовський висловив сподівання, що найкращі з резервістів найближчим часом поповнять бригаду, уклавши контракти на проходження подальшої служби в якості вже професійних військовиків.

Рубрика: 
Выпуск: 
Теги: 

Схожі статті