Руйнуємо стереотипи

Починаючи з 2013 року, вже традиційно, Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету бере активну участь у міжнародних заходах, що провадяться в Києві. Нещодавно відбулися восьма міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017» і п’ята міжнародна виставка освіти за кордоном «WORLD EDU», де було представлено 15 країн світу.

Березівське ВПУ ОНПУ заздалегідь подало на конкурс творчу роботу за темою «Система підготовки кваліфікованих робітників сфери послуг в умовах євроінтеграційних процесів на базі БВПУ ОНПУ». Також було підготовлено нову експозицію для павільйону училища, а Театр мод (керівник А. Ліщинська) представив кілька колекцій, зокрема зовсім нову – «Переможна».

Відбулося нагородження переможців рейтингових виставкових конкурсів. Навчальний заклад уже вдруге був удостоєний найвищої нагороди – гран-прі «Лідер професійно-технічної освіти України» та диплому гран-прі, підписаного міністром освіти і науки України Л. Гриневич і президентом Національної академії педнаук України В. Кременем.

Наступного дня училище було нагороджено дипломом МОН України, НАПН України та компанії «Виставковий світ» – за активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти, а директора В. Шевченко – почесною грамотою за «плідну працю та активну організаторську діяльність із модернізації національної системи освіти».

А через три дні після повернення з Києва, 20 березня, наша делегація виїхала до м. Львів, де проводився другий всеукраїнський конкурс «Прорив легкої  промисловості», ініційований ще в грудні 2015 року досить таки небайдужою до профтехосвіти людиною – 

Г. Виноградською. У ньому взяли участь навчальні заклади системи профтехосвіти з 21 області України (ліцеї, ВПУ, коледжі з обласних центрів) – за підтримки Міносвіти, Асоціації швейних училищ, виконкому Львівської міської ради, мережі ресторанів «Козирна карта», мережі швейних супермаркетів ТОВ «Велтекс-Україна».

Багатьох учасників ми вже знали за першим конкурсом, що проходив Києві, в лютому 2016 року. В номінаціях «Вечірня жіноча сукня» та «Повсякденна жіноча сукня» ми посіли перше та друге місця. Тоді номінацій було п’ять-шість. Зараз же організатори вирішили звузити спектр номінацій до двох – «Колекція для ресторану» та «Колекція для готелю». 

Наступного дня мало бути оцінено 33 колекції 21 навчального закладу, креативність проектів, відповідність до номінації, зручність, привабливість костюмів. Ні ми, глядачі, що зайняли місця у двох протилежних рядах крісел від демонстраційної доріжки, ні члени журі не знаємо, хто є хто: оголошується лише номер колекції та її назва, а ми позначаємо в блокнотах ще й порядковий номер виходу колекцій. Чесно скажу, що хотілося б посісти призове місце, але ж і суперники були сильні – майже всі вони готували фахівців і молодших спеціалістів, дизайнерів для швейної галузі, а у нас їх лише 12% від загального контингенту учнів. Та й важко змагатися з киянами, львів’янами, житомирцями та чернігівцями, вінничанами та криворіжцями, де діє потужна швейна промисловість. Та коли дванадцятими вийшли під номером колекції 16 наші і розпочався не показ модельного ряду, а шоу (в гарному розумінні слова) із розкриттям «теми та ідеї» презентованих костюмів, я сказав членам нашої делегації: «Тепер вже точно впевнений, що якесь призове місце буде за нами», – адже ще дев’ять колекцій ми не бачили. А читач може зрозуміти, що відчували ми, коли почули, що третє місце посіли кияни, друге – львів’яни… і голос Голди Виноградської: «Перше місце одностайним рішенням журі посіло Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету».

Звичайно ж, радість переповнювала нас, педагогів, наших учнів – моделей. Раділи нашій перемозі і колеги із різних куточків України. А ми від­разу почали телефонувати до рідної Березівки, Одеси, щоб почуття переможців поділили і в колективі училища, і наше керівництво. 

Отож, у нашому заліку – не тільки перемога у другому всеукраїнському конкурсі «Прорив легкої промисловості», дипломи лауреата першого ступеня та за перше місце в номінації «Ресторанний бізнес», подарунки від організаторів – чудово виготовлена книга «Історія моди», швейне приладдя, фурнітура та набір ниток від широко відомого у швейній промисловості ТОВ «Велтекс Україна». А ще – участь колекції «MARINE CLUB» у фешн-показі на економічному форумі 9 квітня  в м. Дубай в Об’єднаних Арабських Еміратах.

І як не погодитися зі словами Голди Виноградської: «Проводячи такі змагання, ми намагаємося змінити стереотипи українського суспільства щодо популяризації робітничих професій. Організатори – «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України» та Асоціація швейних училищ України в черговий раз продемонстрували країні, який у нас великий потенціал професійної освіти та що разом ми всі – велика сила!».

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті