Південь України – справа тонка

Коли люди хочуть порозумітися – вони завжди знайдуть спільну мову. Навіть якщо говорять різними. У цьому могли пересвідчитися учасники  Сьомої міжнародної конференції «Південь України: етноісторичні, мовні, культурні та релігійні виміри», що пройшла в Одеському національному морському університеті. До заходу долучилися науковці з навчальних закладів Румунії та Молдови. Також у конференції взяли участь представники консульств Литви та КНР. Навіть мовний бар’єр не завадив науковцям якщо й не дійти згоди, то принаймні, знайти явні точки дотику.

- Ми намагалися провести форум якнайкраще і, думаю, це вдалося, - зазначив організатор конференції, завідувач кафедри українознавства, історико-правових і мовних дисциплін ОНМУ професор Микола Михайлуца. – В нас була дискусія, актуальна, наукова, різнопланова, і, найголовніше, в такій взаємоповазі до наукового дискурсу, про який можна собі тільки мріяти! Усі, хто брав участь чи в круглому столі, чи на секціях, в кулуарах, за кавою чи чаєм, в коментарях і репліках, - виявляли таку ерудицію, такий запал докопатися до істини в своїх судженнях! При тому що спілкування в нас було полімовне (говорити доводилось українською, румунською, англійською, російською, навіть литовською мовами)  всі розуміли один одного.

В умовах, коли на одній території мешкає багато народів, й справді виникає питання, як кооперуватися та знаходити щось спільне. Для людей цілком нормально об’єднуватись в групи за якоюсь ознакою (чи то за походженням, чи то на основі спільних вірувань). Проблеми виникають тоді, коли такі речі приводять до непорозумінь в побуті або й до конфліктів, в найгіршому випадку - кривавих. Як їх уникнути – якраз і міркували науковці

Цьогоріч найбільша увага надається питанням релігії, мови, історичної пам’яті конкретних народів, - зауважила у вступному слові  начальниця відділу культури, національностей та релігій Одеської ОДА Ярослава Різникова. -  Вона деталізує ті події, які протягом року відбуваються в нашій країні та сусідніх. Бо навіть говорячи про питання міжнародної та міжрегіональної економічної взаємодії, ми так чи інакше торкаємось питань духовності та культури.

Одна із секцій конференції була присвячена історико-географічним та картографічним дослідженням. Інша група дослідників намагалася з’ясувати,  як врегулювати мовні, культурні та релігійні питання в нормативно-правовому полі. Багато уваги надавалося  національній ідентичності, героям та антигероям різних народів. І це далеко не всі теми, які обговорювалися в рамках триденної конференції. 

Фінансову підтримку науковому заходові, в рамках якого презентували збірку дослідницьких робіт, надав почесний громадянин Одещини, відомий політик та громадський діяч Сергій Гриневецький.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті