Підсумки роботи територіального управління Рахункової палати по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях

За 2016 рік і перший квартал 2017 року управління взяло участь у 40 контрольно-аналітичних заходах. Зокрема, проведено два заходи державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) щодо адміністрування доходів держбюджету та використання бюджетних коштів на охорону природного довкілля.

Загалом перевірено використання бюджетних коштів 136 установами, підприємствами й організаціями.

Виявлено факти неефективного управління (на суму 11,4 млн грн) та непродуктивного використання (44,1 млн грн) коштів державного бюджету, втрати його доходів (32 млн грн), порушень законодавства (21,4 млн грн) і процедурних недоліків (165,3 млн грн) при здійсненні операцій з бюджетними коштами, адмініструванні податків і зборів – на загальну суму 274,2 млн грн.

Встановлено втрати надходжень до державного бюджету від митних платежів на суму 32 млн грн, з яких 16,4 млн грн – через незабезпечення правильного визначення митної вартості товарів, ввезених на територію України.

Наприклад, у січні 2016 року ТОВ «АТ 2015» ввезло в режимі імпорту підакцизну тютюнову неферментовану сировину вагою 66826 кг та митною вартістю 3,7 млн грн зі звільненням від акцизного податку. При цьому ТОВ «АТ 2015» не мало ліцензії на право виробництва тютюнових виробів. Незважаючи на це, посадовці Одеської митниці ДФС, на порушення підпункту 6 пункту 3 статті 213 Податкового кодексу, надали пільги, що призвело до втрати 26,7 млн грн податку і 5,3 млн грн ПДВ.

Встановлено факти незабезпечення застосування штрафів за порушення правил сплати (перерахування) податків на суму 47 млн гривень.

За результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на забезпечення лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет встановлено, що придбані у 2015 році 44687 одиниць лікарських засобів і виробів медичного призначення на суму 6,6 млн гривень не використано.

Встановлено факт використання у 2015 році коштів державного бюджету, спрямованих місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, з порушенням законодавства на загальну суму 34,7 млн грн, з них на здійснення незаконних видатків і платежів за відсутності підтверджуючих документів – 3,1 млн гривень.

З’ясовано факт зайвого нарахування та виплати 178 працівникам Головного управління ДФС в Одеській області 0,2 млн гривень.

У 2016 році та першому кварталі 2017 року забезпечено фінансових ефектів від реалізації органами державної влади різних рівнів та установами і організаціями пропозицій рахункової палати за результатами контрольних заходів на загальну суму 72,3 млн гривень.

З них повернуто незаконно одержаних коштів 0,15 млн грн, одержано бюджетом додаткових доходів 1,15 млн грн, оптимізовано використання матеріальних цінностей на 7,3 млн грн, встановлено податкові повідомлення-рішення про сплату платежів до державного бюджету на 40 млн грн, оприбутковано лишків матеріальних цінностей на 23,6 млн гривень.

Підприємству ТОВ «АТ 2015» виставлено податкові повідомлення-рішення на суму 40079,6 тис. гривень.

За фактом включення до актів виконаних робіт будівельних матеріалів на суму 3069,9 тис. грн, які не були використані під час будівництва, підрядником у плині аудиту передано замовнику КП ММР «Капітальне будівництво міста Миколаєва» ці матеріали для використання при завершенні робіт.

На виконання пропозицій рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на забезпечення лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет, Одеська міська рада прийняла рішення про внесення змін до міської програми «Здоров’я» на 2015-2017 роки щодо забезпечення у кількості 327000 тест-смужок для індивідуальних глюкометрів 224 інсулінозалежним дітям, які перебувають на обліку в установах охорони здоров’я м. Одеси.

Мінфін і ДФС працюють над підготовкою нового порядку повернення коштів, помилково або надмірно сплачених до бюджету, з урахуванням норм проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)».

Выпуск: 

Схожі статті