Іспит марш-кидком

На Чорноморському полігоні Військової академії (м. Одеса) триває етап тактичних навчань із бойо­вою стрільбою, в яких беруть участь курсанти факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення. Їм належить вдосконалити практичні навички з тактичної, вогневої, розвідувальної, інженерної, військово-медичної, фізичної підготовки, військової топографії та зв’язку.

Кульмінацією польових навчань стало висування розвідувальних груп із глибини 80 кілометрів, які майбутнім офіцерам довелося долати у штатній екіпіровці зі зброєю загальною вагою до 25 кг. Рухаючись по перетятій місцевості при повній викладці, вони виконували залікові контрольні стрільби зі штатної зброї.

Використовуючи бойовий дос­від, викладачі-інструктори Військо­вої академії ввели додаткові вимоги до організації практичних занять. Тож іспит довелося тримати в обстановці, максимально наближеній до бо­йової, – із застосуванням світлошумових імітаційних засобів. Планом  навчань були передбачені раптові напади диверсійних груп умовного супротивника, яким виступила бо­йова група однієї з бригад спеціального призначення.

Під час навчально-польових  випробувань курсанти вчилися обладнувати базовий табір на непідготовленій території, забезпечувати його охорону і оборону, застосовувати практику приготування їжі в по­льових умовах.

За словами начальника факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення полковника Юрія Гикала, головним завданням навчань стала практична робота у складі розвідувальних груп на незнайомій місцевості, прийняття майбутніми командирами рішень у різних ситуаціях.

– Участь у такому масштабному заході стала для курсантів сер­йозним іспитом. Орієнтування в нестандартній ситуації, знання тактики супротивника, випробування у фізичному навантаженні, вміння організувати боротьбу з засідками, вогневими атаками, управляти вогнем і підрозділом при розвідувально-бойових, ударно-штурмових і рейдових діях, а також уміння проявляти вольові якості, домагатися втілення в життя прийнятого рішення, – важливі складові їхнього професійного самовдосконалення, – підкреслив офіцер.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті