Всі разом збережімо природу!

Перед травневими святами та вихідними хотілося б нагадати одеситам, що найлютішим ворогом парків та природних заповідників є вогонь, який може завдати незлічимої шкоди. Найчастіше пожежі виникають у досить людних місцях, під час грози, на туристичних маршрутах, при влаштуванні пікніків. Найбільшою небезпека є в захаращених парках, завалах зі зламаних негодою дерев, молодих посадках хвойних порід, сухих соснових борах. Причиною пожеж зазвичай стає недбалість людей, недотримання правил пожежної безпеки, як з боку відпочивальників, так і з боку природоохоронних служб. 

З профілактичною метою рятувальники Приморського районного відділу Головного управління ДСНС України у Одеській області систематично проводять рейдові перевірки в парках і на схилах прибережної зони. Зокрема вогнеборці перевіряють наявність водойм, призначених для забору води в разі виникнення пожежі, а також наявність предметів пожежогасіння на території парків. Особлива увага під час рейдів приділяється чистоті паркових масивів. Як відомо, навіть порожня скляна пляшка, залишена під прямими променями сонця, може спричинити загоряння. Тому дуже важливо очищати ділянки парків та прибережних схилів від сміття, а тим паче від легкозаймистого. Обов’язковою є наявність попереджувальних знаків, інформаційних матеріалів та шлагбаумів.

За результатами минулих перевірок можна зробити висновок, що в багатьох природоохоронних зонах правила пожежної безпеки не дотримуються. Так, наприклад, на прибережних схилах спостерігається велике скупчення горючого сміття (пляшки, пакети, суха трава, папір). 

Бодай одне порушення правил пожежної безпеки може призвести до того, що ані представники комунальних підприємств, ані навіть рятувальники не зможуть подолати стихію, і вогонь знищить значні ділянки природоохоронних територій.

Приморський районний відділ Головного управління ДСНС України в Одеській області звертається до всіх мешканців і гостей нашого району й міста, до комунальних підприємств. Не нехтуйте основними правилами пожежної безпеки! Лише разом ми можемо вберегти наші природні багатства. Лише наша спільна та плідна праця ладна убезпечити парки та схили від вогню. Всі разом збережімо природу!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті