Куліш по-англійськи

У Одеській військовій академії від­бувся черговий випуск слухачів двотижневих курсів із логістичних операцій, що проходили під керівництвом британських інструкторів.

Головний акцент представники Коро­лівського корпусу логістики зробили на практичній складовій. Зокрема, курсанти-старшокурсники готували їжу в польових умовах без використання технічних засобів, вивчали основи європейської продовольчої номенклатури та гігієни, облік продовольчого постачання, а також досвід із готування страви італійської, французької та британської польової кухні.

Шеф-кухарі – штаб-сержанти Річард Баркер, Саймон Лайєнс та Калем Кін – навчали майбутніх українських офіцерів використовувати саморобні духовки, які можна зібрати в похідних умовах із підручних матеріалів. Після цього курсанти у складі двох команд самостійно збирали саморобні пристосування й готували у них різні страви європейської кухні. Перша команда готувала пасту карбонара, часниковий хліб, смажену курку-гриль, італійську піцу й англійський пудинг. У меню другої команди увійшли різото з куркою, часниковий хліб із базиліком, м’ясо по-французьки, український козацький суп куліш, кава та чай.

Під час спілкування з курсантами військовий шеф-кухар Саймон Лайєнс розповів про цікаві факти з власного життя, знання про які, на його погляд, можуть згодитися в надзвичайних ситуаціях. Опинившись у безлюдному місці без продовольчого постачання, треба враховувати весь запас продуктів і води. Визначити, який час доведеться ними обходитися. Розподілити продовольство: одну половину для вживання, другу – для недоторканного запасу. А ще потрібно уникати сухої або гострої їжі та м’яса, якщо на день припадає не більше одного літра води. Намагатися витрачати якомога менше енергії на рух. 

– По можливості їсти треба регулярно й не одну порцію. Готувати гарячі страви. Водночас потрібно завжди «працювати на шлунок» – примічати, чи не трапиться що-небудь їстівне. За невеликим винятком усе, що росте на землі, ходить по ній, повзає або плаває, є цілком придатним джерелом харчування. Добре й тривале пережовування їжі втамовує голод, сприяє кращому її засвоєнню, – зазначив Саймон Лайєнс.

Досить цікаво було почути думку й курсантів-старшокурсників Аліни Горбенко, Михайла Жайворонюка, Тетяни Іваночко, Катерини Гарбуз та Андрія Рубінштейна, які поділилися враженнями від майстер-класу.

– Чи доводилось готувати мені до навчання в академії? – перепитує Михайло Жайворонюк. – Кілька страв, дрібниці – омлет на сніданок, пельмені на вечерю. Щоправда, улюблену страву – італійську пасту карбонара – ще вдома навчився готувати. Але, звичайно, ніколи й гадки не мав, що колись самому доведеться оволодівати майстерністю польових кухарів. За роки навчання у військовому виші на практиці переконався: вміти готувати дуже важливо, а приготувати смачно – це ще й цікаво.

Присутній на заняттях начальник кафедри організації тилового логістичного забезпечення Військової академії (м. Одеса) полковник Денис Лісовенко розповів, що проведення подібних курсів спрямоване на подальше максимальне наближення системи підготовки майбутніх українських офіцерів до міжнародних стандартів.

Підбиваючи підсумок спільної роботи, командир британської групи інструкторів майор Брюс Екман подякував курсантам за допомогу у проведенні занять та за старанність і наполегливість при засвоєнні матеріалу. 

– У нас склалася досить ефективна взаємодія з нашими партнерами в Україні щодо запровадження сучасної системи логістичного забезпечення, тож ми маємо можливість адаптувати наші навчальні програми до потреб військового навчального закладу в Одесі. Перші дні навчання показали, що курсанти цього вишу мають досить високу професійну підготовку. Саме ці молоді люди вже незабаром запроваджуватимуть зміни у військах. За ними майбутнє Збройних сил України, – зазначив майор Брюс Ектан.

Своєю чергою полковник Денис Лісо­венко зазначив, що успішне вирішення важливих завдань служби МТЗ щодо безперебійного забезпечення військ продовольством, пально-мастильними матеріалами, майном, вчасного і якісного приготування їжі, підвозу і зберігання продуктів, лазне-прального обслуговування в польових умовах можливо виконати тільки за належної підготовки фахівців матеріально-технічного забезпечення, яка має відповідати міжнародним стандартам та реаліям сьогодення.

Вже незабаром одеські курсанти стануть учасниками міжнародних навчань «Сі-бриз-2017», під час яких забезпечуватимуть приготування їжі на європейському обладнанні за стандартами НАТО.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті