Хлібний мир

Чи не найвизначальнішим ресурсом України завжди був хліб. Тому наш народ споконвіку вимушений був захищати свої щедрі землі від загарбників. 

Влітку 2015 року в зоні АТО я бачив вражаючу картину: посеред пшеничного поля, маневруючи між шанцями взводних опорних  пунктів, ішов комбайн і збирав хліб… 

Фактично на лінії вогню жнивували й минулого року. Чи будуть мирними цьогорічні жнива?..

Низка територіальних гро­мад, що знаходяться на лінії розмежування, звер­нулася до представників Нормандської четвірки, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін з проханням про встановлення перемир’я на час збирання зернових.

«…Три роки як на нашу землю прийшла страшна війна. Три роки гинуть люди. Страждають діти, руйнуються будинки, наше життя, – йдеться у зверненні. – Ми, мешканці населених пунк­тів, розташованих на лінії розмежування, вимушені жити у постійному страху за життя наших дітей. Час від часу ми чуємо заяви про відведення важкої техніки та зброї, перемир’я, припинення вогню. Але все марно. У цьому році значно зросла кількість загиблих і поранених мирних мешканців… На жаль, люди вже втратили віру та надію, що мир повернеться на нашу землю.

Навесні місцеві хлібороби розорали ниву та посадили на розмінованих полях пшеницю. Працювали під обстрілами. Кілька трактористів загинули, техніку зруйновано. Але люди не покинули землі і крок за кроком забирають її з пащі війни. Господь допоміг нам, і ми сподіваємося на гарний врожай для наших сімей. Але без припинення бойових дій ми не зможемо зібрати та зберегти хліб. 

Заради майбутнього, за­ради наших дітей просимо проголосити «хлібне перемир’я» на період збирання врожаю і припинити вогонь з 0:00 годин 20 червня до 0:00 годин 20 серпня 2017 року. Маємо надію, що це буде перший крок до мирного життя»

Кажуть, що народ, який у виборі між хлібом і свободою обирає хліб, залишається і без хліба, і без свободи. Затятий спротив українців збройній агресії позбавив Москву шансів забрати у нас як свободу, так і хліб. Бо українці ладні зі зброєю в руках боронити свої пшеничні ниви навіть якщо нас вимусять рити на них окопи. 

Сподіваюся, настане час, коли комбайнам не заважатимуть обстріли та окопи. Україна буде вільна. Настане справжній хлібний мир.

Рубрика: 
Выпуск: 
Теги: 

Схожі статті