Хто не буде баритися

Досвідчені аграрії кажуть, що виростити добрий  врожай – це півсправи, треба його зібрати, зберегти, а потім ще вигідно реалізувати або ж залишити на зберігання у вигідних умовах. 

Минулого тижня на Одещині розпочато збирання ярих зернових культур, під які відведено 1,1 млн га ріллі. У засіки засиплено перші тисячі тонн озимого ячменю при середній врожайності 31,4 ц/га. Одними з перших вивели свої зернозбиральні агрегати хлібороби південних районів регіону. 

У Любашівському районі жнива традиційно розпочали землероби фермерського господарства «Шевченка» (керівник Олександр Бондаренко) з косовиці озимого ячменю сорту «Луран». За інформацією  завідувачки відділу агротехнічного забезпечення управління економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмили Гончарук, цьогоріч збиранню підлягають  6 тисяч га озимого ячменю, 16 тис. 300 га озимої пшениці і 1,5 тис. га гороху. Агроформування району усіх форм власності практично готові до нинішньої жнивної кампанії – у наявності 123 комбайни та інша сільгосптехніка, є необхідна кількість пально-мастильних матеріалів. 

Стосовно прогнозів на врожай, то, на думку фахівців, він коливатиметься в межах 30-32 центнерів з кожного гектара. 

– У період жнив головним завданням є збирання вирощеного в короткі строки, вчасно і без втрат. Бо не те, що в полі, а те, що у коморі, має бути гарантом економічної стабільності аграрного сектору економіки та дозволить планувати не таку вже й далеку посівну озимих, – резюмувала досвідчений фахівець Людмила Гончарук. – Жнива, стартувавши минулої неділі у Троїцькій зоні, до кінця тижня, якщо погода не завадить, розпочнуться в усіх господарствах. Нині ж ще дозрівають ячмінь і горох.    

Тим паче, хліборобами посіяно 52 різностиглі сорти озимої пшениці і вісім – ячменю вітчизняної та іноземної селекції. 

 На сьогодні погода цілком задовільна для проведення жнив. Тож хто не баритиметься, успішно і без втрат впорається з косовицею своїх хлібних нив. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті