Свято мудрості і юності

Триває дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету за темою: «Система підготовки кваліфікованих робітників сфери послуг в умовах євроінтеграційних процесів», що проводиться на базі училища з 2015 року по кінець 2017 р. під патронатом НАПН України, інституту ПТО НАПН України (згідно з відповідним наказом МОН України). Виходить дуже цікаво, коли з такою діяльністю структурного підрозділу Одеського національного політехнічного університету знайомляться люди, скажімо м’яко, зовсім іншої галузі діяльності, до того ж – чисто гуманітарної… 

З 4 по 11 червня поточного року в Березівському ВПУ ОНПУ провів свій 7-й (починаючи з 2010 року) семінар-практикум екс-президент Спілки кухарів Австрії Гаральд Фаргель за темою: «Фуршетні страви (канапе, фінгер-фуд); основна страва ресторану».

Оскільки понеділок був неробочим (Клечальний день Трійці), то наш австрійський колега зміг ознайомитися з одним із семи чудес України – Національним дендрологічним парком «Софіївка» Національної академії наук України. Він був вражений побаченим, сказав, що не чекав такого дива, адже дійсно – це перлина української землі, «поема з каменю, води, рослин, архітектурних споруд і скульптур».

А з ранку вівторка учні та педагоги (викладачі спецдисциплін, майстри виробничого навчання, четверо викладачів-перекладачів (англійська та німецька мови) розпочали планову роботу.

Група учнів складалася з 15 чоловік (1-й, 2-й курси та майбутні технологи харчування). Третина з них – це учні, що тільки-но закінчили перший курс. Тому їм було психологічно важкувато у перші дні – адже це не «свій» викладач чи майстер виробничого навчання, а іноземець, працювати доводилося із перекладом з німецької чи англійської мов (а для наших викладачів іноземних мов – це теж своєрідна практика перекладацької діяльності). Та діти швидко призвичаїлися, в ході роботи ставили багато запитань панові Фаргелю (який, до речі, дуже любить учнівські запитання, бо це означає, що їм цікаво).

Щодня готувалося 10-11 різновидів закусок (м’ясо, овочі, риба, спеції та приправи), в основному із продуктів від місцевого виробника, що є родзинкою семінарів пана Гаральда. Перший день роботи був присвячений нині дуже модній у світі кухні – азіатській (японській зокрема). А далі – робота за планом, і щодня наші учні відкривали для себе щось нове, що згодиться їм у подальшому самостійному житті, підвищить їх конкурентоспроможність на ринку праці, адже не завжди випадає нагода попрацювати з таким маестро кухні…

Традиційна презентація (підсумок роботи семінару) була призначена на суботу – якраз цього дня в Березівці проходило виїзне свято української книги Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Керівництво обласної бібліотеки ім. М. Грушевського передало училищу зі своїх фондів 230 томів різнопланової літератури. Спочатку наші аматори сцени взяли участь у гала-концерті, після відкриття свята біля фонтану в міському парку, а потім готувалися зустріти гостей біля училища.

Гості ж – літератори – презентували свої книги з автографами працівникам та бібліотеці училища. Потім учасників літературного свята запросили до гостинного «Віденського кафе», де вони, куштуючи страви, почули коротку розповідь про діяльність Березівського ВПУ ОНПУ. Волонтер Корпусу миру США в Україні Деніель Т. Епплмен, який вже рік працює тут, розповів про молодіжні проекти, заходи, які проводилися в навчальному закладі та громадах міста і району.

Гаральд Фаргель вів мову про свою семирічну співпрацю із Березівським ВПУ ОНПУ. 

Гості ставили багато запитань, а на прощання відбулася фотосесія. До уваги читачів лише два записи із Книги відгуків училища:

«Олекса Різників: «Ми побували в раю! Тут щось надзвичайне! Дякуємо за гостину, дякуємо за навчання таких гарних дітей!»

Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін: «Сказати, що вражений – не те слово! Висловлюю щиру повагу людям, які хочуть і можуть роботи свою гарну справу – ростити майбутнє нашої України!»

Директор навчального закладу Валентина Шевченко щиро подякувала і панові Фаргелю за його роботу, і учням, і педагогам. 

Валентина Петрівна і Гаральд Фаргель вручили учасникам дипломи-сертифікати. Австрійський експерт знайшов для кожного учня і педагога тепле слово. Він також подарував училищу кейс із професійним набором кухарських інструментів та велику, більш ніж 300-сторінкову, гарно ілюстровану книгу з сотнями рецептів приготування страв «finderfood». Всі подарунки використовуватимуть надалі в навчальному процесі. А потім лунала музика, діти і маестро спілкувалися, фотографувалися, танцювали, смакували вироби власного приготування, каву, соки та мінеральну воду. Їм не хотілося завершувати це свято – свято мудрості і досвіду, юності і великого бажання професійних звершень.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті