До нової української школи

еренції освітян Любашівського району начальник відділу освіти, молоді та спорту райдерж­адміністрації Анатолій Крячик повідомив, що нині мережа дошкільних установ налічує 21 дитсадок, з яких 10 – у складі навчально-виховних комплексів. У 115 вікових групах виховуються і навчаються 1049 дітей.

– Однак не все так безхмарно, бо в деяких населених пунктах дитсадки не можуть прийняти всіх охочих через брак місць, а в ряді сіл дошкільні заклади просто відсутні, – наголосив Анатолій Крячик. – У березні в Боковому був створений навчально-виховний комплекс, до якого, крім загальноосвітньої школи першого-третього ступенів, входить дитсадок «Веселка», де в комфортних умовах виховуються сорок діточок. 

На даний час у межах оптимізації мережі навчальних закладів проводиться ремонт у Новоселівській ЗОШ І-ІІ ступенів, яка невдовзі, згідно з рішенням депутатів райради, перетвориться на навчально-виховний комплекс. Сьогодні деякі шкільні приміщення переоснащуються під ігрові та гігієнічні кімнати, спальні для малечі, ремонтується актова зала. Передбачається витратити на капремонт понад 400 тисяч гривень. Необхідну суму планується вишукати в ра­йонній скарбниці. Зі свого боку Новоселівська сільська рада планує виділити освітянську субвенцію. Педагоги сподіваються також на посильну допомогу від місцевих сільгоспвиробників. Ймовірно, дошкільний заклад відчинить свої двері першого листопада для 31 дитини. Варто додати, що цими днями сільська школа отримала в подарунок новозбудований водопровід.   

Анатолій Крячик говорив про впровадження нової української школи та державного стандарту початкової загальної освіти за рахунок створення опорних закладів, переоснащення освітніх установ, вдосконалення системи їх забезпечення, а також перегляду навчальних програм. Як відомо, на обласній педагогічній конференції голова облдерж­адміністрації Максим Степанов презентував концепцію розвитку освіти «12 кроків назустріч сучасній освіті». Таким чином, 2018 рік буде Роком розвитку якісної української освіти.

Велася мова про оптимізацію мережі навчальних закладів, харчування дітей, ремонт шкіл, підвезення школярів та про інші проблеми галузі.

За підсумками роботи конференції визначено основні завдання, цілі та напрями роботи в новому навчальному році. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті