Слово вдячності

Одному з воїнів із Савран­ського району, учасникові АТО Олександ­рові Листопаду випала велика честь разом із чотирма представниками Одеської області взяти участь у військовому параді з нагоди 26-ї річниці Незалежності України, який відбувся у Києві.

Звісно, такі події в житті людини – незабутні. Ті, що пройшли війну, з честю крокували головною вулицею України – Хрещатиком. 

Особливістю цього параду було й те, що вперше Указом Президента України військовим частинам і з’єднанням, які проявили мужність і героїзм та особливо відзначилися в бойових діях, були присвоєні почесні найменування зі стрічками до Бойового Знамена. 

Значущість цього великого військового дійства відчув і Олександр Листопад. Я запитала у нього, що вразило найбільше, що запам’яталося. Олександр Сергійович відповів: 

– На Хрещатику було багато людей, що прийшли подивилися на військовий парад. І от коли проходила наша колона, колона воїнів АТО, багато хто з глядачів вигукував щирі слова вдячності нам за те, що ми боронимо Україну. Лунало: «Дякуємо вам, хлопці!».Там, серед людей, можливо, хтось і плакав за своїми синами, батьками, чоловіками, що загинули в АТО. Нам, тим, хто крокував у строю, це було відчутно…

Олександрові згадалася війна, на яку він був призваний під час третьої хвилі мобілізації. Військову підготовку проходив на Широколанівському полігоні в Миколаївській області. Служив механіком-водієм БМП-2 у Мар’їнському районі Донецької області. Там спізнав і всі тягарі війни, і надійне товариське плече, і біль втрат. 

Одного разу, під час патрулювання території, коли бойова машина О. Листопада пройшла вперед, позаду стався вибух. Вслід рухався ще один екіпаж, який  підірвався на міні. Олександра ця біда оминула, тож він вважає себе вдруге народженим…

Слова вдячності киян та гостей свята сприймалися як найвища відзнака. 

На згадку про знаменну подію всі учасники отримали медаль «Учасник військового параду на честь Дня Незалежності України». Також Олександр отримав Подяку Міністра оборони України генерала армії С. Полторака за участь у військовому параді та зміцнення обороноздатності країни і Подяку командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта С. Попка. Це  виняткові нагороди, адже запрошення для участі в параді отримали найдостойніші.  

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті