Сумлінно і талановито

Є люди, все життя яких осяяне особливим світлом. Світлом простоти, скромності й поваги до інших людей. Світлом працелюбства й наполегливості, високого професіоналізму, мудрості й таланту. Такою людиною є Олексій Петрович Якубовський – вчений, досвідчений фахівець у сфері державного управління і освітянської роботи, який відзначає свій 80-річний ювілей.

Названі людські якості, безсумнівно, успадковані ювіляром від батьків і набуті на власних непростих життєвих стезях-дорогах. Народився Олексій 27 вересня 1937 року в с. Бармашове Жовтневого району Миколаївської області в сільській родині. Дитячі та юнацькі роки його життя збіглися з буремними передвоєнними та воєнними роками, відбудовою зруйнованого війною народного господарства країни. Батьки з ранніх років прищеплювали сину любов до праці, порядність, надихали його бути справжньою людиною. І такою він став.

 Трудову діяльність Олексій Якубовський розпочав у 1959 році слюсарем будівельної ділянки. Згодом він вступає до Одеського інженерно-будівельного інституту, по закінченні якого з відзнакою з 1964 року працює майстром, виконробом на новобудовах Одеси та цілинного краю. Організовує перші студентські будівельні загони в Україні.

 Якубовський багато років працював на виборних посадах, з притаманною йому енергією, ініціативністю та діловитістю займався соціально-економічним розвитком району та міста. Паралельно підвищував свій освітній та науковий рівні. У 1977 році успішно закінчив Академію суспільних наук, згодом захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата історичних наук, став професором, членом-кореспондентом Української Академії політичних наук, заслуженим працівником народної освіти України. 

 З 1988 року він – ректор Одеської ВПШ, потім – Інституту політології та соціального управління, доцент кафедри політології, декан факультету соціології, економіки та політології Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова, директор Інституту соціальних наук, професор, завідувач кафедри історії та світової політики цього ж університету.

 Високий професіоналізм, досвід організаторської та науково-педагогічної роботи вченого особливо яскраво проявилися у створенні та розвитку Одеського регіонального інституту державного управління (ОРІДУ). З грудня 1995 року по жовтень 2002 року Олексій Петрович працював спочатку директором, а потім проректором-директором ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Під вмілим його керівництвом виш посів позиції провідного та єдиного з підготовки управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 За безпосередньої участі Олексія Якубовського розроблено програму підготовки магістрів державного управління, яка отримала міжнародне визнання і сертифікована Університетом Північного Лондону. Вперше в Україні запроваджено підготовку проектних менеджерів. Створено сучасну електронну бібліотеку. З жовтня 2002 року Олексій Петрович – завідувач кафедри філософських і соціально-політичних наук. Він є автором 14 книг і навчальних посібників, майже 100 наукових статей. Також Олексій Петрович є одним з авторів освітньо-професійної програми за професійним спрямуванням «Політологія» з грифом Міносвіти України. Під його керівництвом підготовлено і захищено сім кандидатських дисертацій.

Випускники Олексія Петровича сьогодні обіймають ключові посади в різних органах державної влади, у силових структурах, керують районами та областями, селами й селищами, а також успішно працюють в банківській, фінансовій та інвестиційній сферах, галузях культури та мистецтва, в засобах масової інформації. Вони щиро люблять і пам’ятають свого вчителя й наставника, якому завжди притаманні висока порядність, відчуття і прагнення нового, професіоналізм, справжня інтелігентність.

Олексій Петрович Якубовський нагороджений Орденом Дружби народів, двома орденами Трудового Червоного Прапору, шістьма медалями, у тому числі медаллю «П’ятдесят років Цілині», Грамотами Верховних Рад УРСР та Казахської РСР, Грамотою Президента України, знаком Головдержслужби України «За сумлінну працю», орденом «За заслуги» 3-го ступеня, орденом «Знак пошани» 3-го ступеня, Почесною відзнакою Голови Одеської обласної держадміністрації, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. 15 жовтня 2016 року за плідну, самовіддану працю, високі трудові досягнення, вагомий внесок у підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого само­врядування міста Одеси, активну громадську позицію та з нагоди святкування 20-річчя створення Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України йому вручено Почесну відзнаку Одеського міського голови «Трудовая слава». Він також є Почесним доктором Інституту вищої освіти АПН України, Дійсним членом (академіком) Всеукраїнської громадської організації «Українська академія наук з державного управління».

 Олексій Петрович Якубовський продовжує плідно працювати. Він завжди бадьорий, підтягнутий, оптимістичний, в його очах – безмежна чесність, відданість справі, щирість і безкорисливість. Він любить, поважає й цінує людей. За це вони йому платять взаємністю. Від щирого серця зичимо ювілярові міцного здоров’я, творчої наснаги, благополуччя, усіляких житейських гараздів, багато сонячних днів, нових благородних звершень!

 ♦Іван УСАТЮК, кандидат історичних наук, доцент, член НСЖУ;

 ♦Богдан РОСТІЯНОВ, кандидат філологічних наук, доцент

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті