Запрацював біометричний контроль

З 1 січня у пунктах пропуску Ізмаїль­ського прикордонного загону у повному обсязі запрацював біомет­ричний контроль для громадян 70 країн (в тому числі й Російської Федерації), які віднесено до категорії ризику. До решти іноземців обов’язкова фіксація біомет­ричних даних буде застосовуватися за результатами аналізу та оцінки ризиків.

– Ця система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства розгортається прикордонним відомством на виконання Указу Президента України, – повідомив начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону майор Ігор Перегняк. – Вона стане однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

Головною метою є національна безпека, посилення контролю над в’їздом та виїздом іноземців і осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території нашої держави. 

Сьогодні технічні засоби Держпри­кордонслужби дозволяють зчитувати виготовлені за міжнародними стандартами ІКАО закордонні паспорти, зокрема зі вбудованим чипом, ІD-картки та водійські посвідчення. При цьому постійно вивчається досвід передових країн світу, європейських та американських партнерів щодо побудови систем автоматизації паспортного контролю. Найкращі зразки обладнання впроваджуються у відомчу інформаційно-телекомунікаційну систему. 

Під час паспортного контро­лю інспектори Держпри­кордонслужби здійснюватимуть перевірку паспортних документів іноземців зокрема й за базами Інтерполу. Також відбуватиметься зчитування за допомогою рідерів інформації (відбитків пальців), яка надходитиме до відомчої підсистеми обробки біометричних даних. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» дані надходитимуть до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

– При повторному перетинанні особою кордону здійснюватиметься процес її ідентифікації, – пояснює Ігор Володимирович. – При цьому інспектор бачитиме, чи здавала людина свої біометричні дані, і перевірятиме їх. В разі розбіжності даних особу направлять на додатковий контроль для з’ясування обставин.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті