Керівна робота дає наснагу

Понад два роки тому односельці Наталії Володи­мирівни Хоменко продемонстрували їй високу довіру, обравши головою Соше-Острівської сільської ради. Для жінки така відповідальна посада – не перший досвід керівної роботи. Свого часу вона працювала у місцевій школі педагогом-організатором, потім три роки була директоркою сільського Будинку культури, а у 2002 році вирішила піти «на власні хліби» і стала підприємцем. Можливо, вона так і займалася б улюбленою приватною справою, якби не бажання змінити на краще долю свого рідного села. Адже тут живуть близькі їй люди – батьки, діти та онуки і ніхто поки що навіть у планах не має залишити рідні й дорогі серцю місця.

Сьогодні Наталія Володи­мирівна принципово не хоче кивати на попередників. Для неї найважливіше – результати праці нинішнього скликання сільської ради. Про це найкрасномовніше говорять цифри: коли після виборів прийшла працювати в орган місцевого самоврядування, бюджет сільської ради становив всього 280 тисяч гривень на рік, а зараз ця цифра сягнула одного мільйона семисот тисяч. Як кажуть, відчуйте різницю… Просто зараз для Наталії Володимирівни немає друзів і ворогів. Всі, хто обробляє землю на території сільради або займається підприємницькою діяльністю, мають сплачувати встановлені законом податки. Ні для кого жодних привілеїв немає. Жінка чудово розуміє, що наповнення бюджету громади є першочерговим завданням сільського голови та депутатського корпусу. 

– Я дуже радію, що мої односельці зуміли обрати справді чесних і відданих депутатів, серед яких переважна більшість – жінки, це представництво доповнює лише один чоловік, – говорить Н.Хоменко. – На кожного з них я можу покластися у будь-якій справі. Бо мати якісь ідеї для покращення життя в сільраді – це одне, а втілювати їх можна лише за підтримки своїх відданих колег. Ми часто обговорюємо ті чи інші нововведення, разом знаходимо шляхи виходу з різних ситуацій. Завдяки депутатам мені працюється значно легше і я дуже ціную таку допомогу в роботі.

З перших днів на посаді сільського голови Наталія Володимирівна разом з депутатами взялася за інвентаризацію землі та укладання угод з усіма землевласниками. Паралельно, як справжня господиня і жінка, почала наводити лад у приміщенні органу місцевого самоврядування. Нині це дуже затишна, тепла і світла будівля, в якій, окрім працівників сільської ради, працюють завідувачка фельдшерсько-акушерським пунктом, бібліотекар та дільничний інспектор. Для всіх створені справді хороші умови роботи. 

Не залишилися без уваги й інші об’єкти соціальної сфери. Для школи закупили нові меблі та обладнання для їдальні, бо останнє оновлення відбулося ще у 1963 році. Всього 150 тисяч бюджетних коштів – і навчальний заклад заграв новими фарбами, де приємно знаходитися і учням, і вчителям. Торік осучаснили і подвір’я школи, застеливши його новенькою тротуарною плиткою. Також за кошти сільської ради нині отримують гарячі обіди всі учні без виключення.

Навпроти навчального закладу є так званий вчительський будинок. Вже багато років тут ніхто не живе, а сама двоповерхова споруда стояла без вікон та дверей і просто руйнувалася на очах. За допомогою районного бюджету сільська рада розпочала її реставрацію. Торік з обласного бюджету виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень на проведення внутрішніх робіт. За всіма прогнозами, ремонт завершиться цього року, і вже з 1 вересня для малюків відкриються додаткові групи дитсадка, а на другому поверсі обладнаються декілька квартир для педагогічних працівників.

Наталія Володимирівна не приховує своєї радості від того, що за час своєї роботи у сільраді їй вдалося провести лінії вуличного освітлення, збудувати понад п’ять кілометрів нового водогону, встановити дві сучасні водонапірні башти, обладнати в селі камери відеоспостереження та виконати ряд інших соціально важливих робіт на селі. А якою ж була її втіха, коли на заклик щодо впорядкування кладовищ зібралися майже всі односельці. Значить – не дарма вона працювала для людей, коли є така масова підтримка ініціативи сільського голови!  

– Керівна робота особисто мене не втомлює, а навпаки – дає наснагу трудитися ще більше для свого рідного села, для своїх добрих і чуйних односельців, – сказала на завершення розмови Н.Хоменко. – А з такою підтримкою апарату Великомихайлівської районної ради, місцевих депутатів та жителів сільради – жодні труднощі в роботі не страшні!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті