Нинішній першокласник «подорожчав» аж на чверть

В НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок» села Ясенове Друге за програмою «Нова українська школа» навчатимуться 34 першокласники.  Дирекція закладу спільно з учителями початкової ланки за підтримки меценатів та благодійників заздалегідь облаштували для них навчальний простір у класах, витримавши необхідні вимоги, згідно із законодавством України, яким гарантується  рівний доступ дітей до освіти. 

Поки наводився необхідний лад у сільській школі, у якій за державні кошти перекрили аварійний дах, батьки переймалися клопотами - збирали своїх чад до першого класу.

Адже відправити дитину на навчання – це напрочуд радісна та хвилююча подія, але в той же час досить затратна. Тому до купівлі необхідних шкільних речей до батьків долучаються бабусі й дідусі майбутніх першокласників, бо ціни на шкільне приладдя  зовсім не дитячі. 

В останні дні літа  Валентина Бондар з села Ясенове Друге завітала у Любашівку, щоб докупити сину Денису дещо з необхідних речей. Відвідували Бондарі й Балту, де на ринку вибір дитячого одягу набагато кращий. 

— Майже сім тисяч гривень витратили, щоб зібрати єдиного сина до школи, — розповіла молода матуся. — Найдорожча покупка — ранець з необхідною канцелярією. Він обійшовся у півтори тисячі гривень. На 300 гривень дешевше  коштувала шкільна форма. Із взуття купили туфлі, кросівки, тапочки. Запаслися сорочками та нижньою білизною. 

Щоправда, зимовий одяг купуватимемо пізніше.

Загалом, щоб зібрати першокласника до школи, батьки витрачають у середньому 5-6 тис. грн. Наприклад, мати шістьох дітей, з яких троє школярів, яку днями здибав у місті Ананьєві біля універмагу,  затратила на збори найменшенької більше 7 тис. грн. Батьки з  Левадівки Миколаївського району зазвичай скуповуються у Любашівці, бо до їхнього райцентру через погані дороги їхати ризиковано. Якщо відкинути витрати на пальне для автівки, то вони витратили на екіпірування першокласника 5 тис. грн. 

Як бачимо, батьки грошей не шкодують, адже хочуть, щоб їхня  дитина була найкращою, а свято першого дзвінка  запам’яталося на усе життя.

Якщо порівнювати нинішню «вартість» першокласника з минулорічною, то зараз вона зросла майже на 20-25 відсотків. 

На знімку: В. Бондар зі школярем Денисом

 

Выпуск: 

Схожі статті