Знову напали на активіста

Минулої суботи, двадцять другого вересня, Одесу сколихнула новина про черговий замах на життя громадського активіста. Жертвою нападу цього разу став керівник регіональної  ланки організації «Сила людей» та телеведучий «Сьомого каналу» Олег Михайлик. В нього стріляли пізно ввечері, пораненого знайшли в дворі його власного будинку. Чоловіка було доставлено до реанімації Одеської клінічної лікарні №1 з важким пораненням грудної клітини. На час госпіталізації  у Михайлик констатували клінічну смерть. Медики цілу ніч боролися за життя активіста.

Внаслідок вогнепального поранення Олег Михайлик втратив майже два літри крові, його артеріальний тиск тримався на позначці 30/10. Потерпілому зробили переливання. Хірургічне втручання відразу не проводилося, оскільки Михайлик за свого стану міг не пережити операції. Наступного ранку лікарі стабілізували стан Михайлика, його тиск став вищим. Активіста від’єднали від апарату штучної вентиляції легенів, згодом він прийшов для тями й поспілкувався з рідними та поліцейськими. Біля реанімаційного відділення, де госпіталізований Олег Михайлик, постійно перебувають поліцейські. Троє правоохоронців поставлені охороняти пораненого. Також біля лікарні чергує патрульна машина.

В Олега Михайлика стріляли зовсім поруч з будинком, де той живе. Недалеко від місця, де напали на активіста, розташоване Головне управління Одеської обласної поліції. Проте як кажуть активісти, поліцейські прибули на виклик лише через годину після першого дзвінка. Спочатку була версія, напад відбувся у дворі будинку, де живе Михайлик (саме там його побачили сусіди). Проте потім з’ясувалося, що до двору активіст доповз, а стріляли в чоловіка, можливо, на межі вулиць Осипова та Єврейської. Поліцейські перекрили ймовірне місце злочину,  щоб знайти гільзи та інші речові докази. Нині правоохоронці розглядають кілька можливих версій та мотивів нападу.

За даними начальника Головного управління Нацполіції Дмитра Головіна, інструментом злочину була вогнепальна зброя системи «Наган». Слідчі  кваліфікують цей інцидент як «замах на вбивство». На даний момент, є кілька версій того, чому в Олега Михайлика стріляли. Розглядаються мотиви, пов’язані як з особистими причинами, так і з громадською діяльністю активіста.  Оперативники  працюють в усіх напрямках, залучаючи до роботи дані з камер системи «Безпечне місто» та камер відеоспостереження, які не відносяться до цієї програми. Правоохоронці готові прийняти будь-яку допомогу та інформацію, яка допоможе розкрити цей злочин. Тим часом, Напад на Олега Михайлика викликав серйозні акції протесту серед активістів. Так близько сотні людей вийшли в неділю на акцію протесту до будівлі Головного управління поліції в Одеській області. Протестувальники вимагали відправити у відставку регіональне керівництво поліції та прокуратури, а також ретельно розслідувати всі випадки нападів на громадських активістів. Адже останнім часом, на жаль, кількість таких злочинів зростає.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті