З надією на державне фінансування

Перші об’єднання співвласників багатоквартирних будинків з’явилися у Великій Михайлівці ще 2007 року. Потім, протягом трьох літ їх кількість збільшилася, і на сьогоднішній день у райцентрі нараховується 12 ОСББ, що представляють інтереси жителів сімнадцяти багатоквартирок. 

У переважній більшості це двоповерхові житлові приміщення з невеличкою прибудинковою територією, які досить легко утримувати у належному стані та всім гуртом плідно працювати над благоустроєм. Але так здається лише на перший погляд. Бо далі, ніж офіційна реєстрація ОСББ, справа не рушила. 

–  В ті роки люди пішли на створення цих об’єднань з надією на те, що держава виділятиме фінансування на вирішення проблем з благоустрою багатоквартирок, – зауважила головний архітектор району Ольга Туровська. – І декому навіть в цьому пощастило: із сімнадцяти будинків у п’ятьох провели капітальні ремонти із заміною даху, вікон та обштукатурюванням зовнішніх стін. Причому головна ставка була зроблена на житловий фонд, що розташований у самому центрі селища Велика Михайлівка. 

На цьому користь від створення ОСББ і завершилася. Бо з тих пір жодних вигідних взаємовідносин між державним бюджетом і власниками приватизованих квартир не відбувалося.

Самоусунулися від вирішення побутових проблем щодо утримання житла і самі мешканці цих будинків. На жаль, люди так і не спромоглися реально об’єднатися між собою – робити щомісячні внески та взяти ситуацію щодо налагодження комфортного життя в багатоквартирках у свої руки. Відтак сьогодні чимало жителів потерпають від побутових негараздів – дірявих дахів, невпорядкованих під’їздів та прибудинкових територій і т.ін. Вирішити ці проблеми за свої кошти для багатьох родин – непідйомна ноша, а той, хто й має гроші, не надто поспішає стати відповідальним власником.

Звісно, серед жителів багатоквартирок є й позитивні приклади. Незалежно від того, створене ОСББ чи ні люди самоорганізовуються і дбають про найелементарніші речі: щоб були чистими під’їзди, щоб вчасно вивозилося сміття та нечистоти, щоб у дворі буяли квіти і з’являлися впорядковані місця для проведення дозвілля дорослих та дітей. Але такі випадки – скоріше виняток, ніж правило.

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті