Відроджують духовність, дбають про людей

Благодійний фонд «Наш дім», заснований не так давно керівником ТОВ НВП «Агро-Ритм», аграрієм Віктором Стоцьким, все активніше реально дбає про простих людей. Насамперед, надаючи матеріальну допомогу важкохворим, для яких лікування є непосильною ношею. Й нині понад 150 жителів району отримали від благодійника допомогу в межах 5 тис. грн. 

За словами Віктора Павловича, Благодійний Фонд «Наш дім» за мірою можливостей намагається вирішити проблеми як простих людей, так і громад. Найболючіші з них — першочергово. 

Особливо трепетно ставиться меценат до відродження та будівництва сакральних святинь, щоб кожен християнин міг задовольнити свої духовні потреби, попросити у Господа допомоги та благодаті. Бо, як пишеться у Святому письмі: «І все, чого ви в молитві просите з вірою, — то одержите» Його стараннями уже відродилася з попелу церква Різдва Покрови Пресвятої Богородиці у Бобрику Другому, з’явився новий храм Почаївської ікони Божої Матері у Солтанівці. Жертвував він кошти і на реставрацію собору Олександра Невського в Ананьєві, будівництво майбутнього храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість» у Любашівці. 

Та все ж заповітною мрією Віктора Стоцького є відбудова колишньої святині любашівчан — церкви святого архангела Михаїла, розтрощеної войовничими атеїстами на дрібні камінчики у 1962 році. До того часу храм простояв півтора століття.  

З історичних джерел відомо, що церкву у Любашівці (раніше Софіївка)  вирішив побудувати своїм коштом місцевий поміщик, поручик Василь Любинський. У 1807 році він звернувся до Ольвіопольського Духовного правління з проханням побудувати у Любашівці кам’яну церкву, бо молитовний дім, що обвітшав, закрили. Прихожанам — 508 чоловічої і 301 жіночої статі — доводилося ходити молитися у сусіднє Криве Озеро. Це питання вивчала спеціальна комісія, яка завітала з інспекцією у повітове містечко. Невдовзі пан отримав дозвіл на будівництво храму за власний кошт. І 7 листопада 1807 року розпочалося будівництво церкви, яке було завершене 18 серпня 1811 року, і згодом храм Арх. Михаїла був освячений.   

У радянські часи мури церкви підірвали вибухівкою, а камінь використали на господарські потреби. Старожили згадують, що чоловік, який скидав дзвони, трагічно загинув, руйнуючи чергову церкву. 

За задумом мецената нова церква св. Архистратига Михаїла буде максимально схожа на колишню, але трішки різнитиметься дзвіницею та розміром. Якщо задумане вдасться, то через три роки прадавня Любашівка матиме новий храм.  

Дбає спільнота БФ «Наш дім» і про підростаюче покоління, розвиток фізкультури і спорту. За її сприяння  проводяться футбольні та риболовні турніри, матеріально підтримуються спортивні секції, дитсадки та школи. Прикладом цьому —20 тис. грн, виділені на ремонт та благоустрій ЗОШ І-ІІІ ст. у селі Бобрик Другий. 

На знімку: Меценат В. Стоцький

 

Выпуск: 

Схожі статті