Друга спроба взятися за будівництво амбулаторії

Про будівництво медичних амбулаторій в місті Болград говорять вже не перший місяць. Процес дійшов вже до громадських слухань - детальний план території для розміщення медичної амбулаторії обговорювали 27 листопада у залі засідань Болградської міської ради, і це була друга спроба. 

Нагадаємо, у червні Болград­ська районна рада своїм рішенням виділила з бюджету 350 тис. грн на проектування типової будівлі для семи нових медичних амбулаторій у Болградському районі. Будівництво буде здійснено за кошти державного бюджету, про що було заявлено на тій же сесії. До слова, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні планується будівництво понад 500 подібних типових амбулаторій, і на це з державного бюджету планується виділити 2,7 млрд. грн. Міська рада вирішила розробити містобудівну документацію - детальний план території для будівництва, розміщення та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги. Майбутню амбулаторію мають розмістити на ділянці по вул. Поштова, яка обмежена вулицями Ізмаїльська і Суворова. Болградську міську раду 16 серпня визначили як замовника розробки детального плану. 

У вересні відбулася перша (та, нажаль, невдала!) спроба провести громадські слухання. Тоді фахівці міськради розповіли про плани з будівництва амбулаторії, пояснили необхідність детального плану території. Працівники районного Центру первинної медико-санітарної допомоги озвучили декілька пропозицій щодо земельних ділянок, де можна побудувати другу амбулаторію. І на цьому все завершилося: міський голова Болграда Сергій Димитрієв, що прийшов на слухання, повідомив про… відсутність необхідної документації – саме тієї, яку необхідно було обговорити. 

Причинами цього називали відсутність в Болграді спеціалізованих підприємств, які займаються розробкою документів, а також відсутність коштів у міському бюджеті на дану роботу. 

Вартість розробки детального плану території складає до 40 тис. грн., та ці гроші не були передбачені в бюджеті міста. Відзначимо, що в Болграді планується будівництво двох амбулаторій, але громадські слухання стосуватимуться виділення земельної ділянки тільки для одної з них - неподалік від Центральної районної лікарні.

Выпуск: 

Схожі статті