Війна – дитячими очима

«Ми не хочемо війни!», «Повертайтеся додому живими!». Саме такі заклики, написані нерівним почерком, лунали з дитячих малюнків. Їх створили вихованці дитячого центру «Молода гвардія» спеціально для виставки «Українська армія очима дітей». Експозиція була представлена минулої суботи. Її приурочили до прийдешнього Дня Збройних сил України. Десятки дітей середнього шкільного віку продемонстрували свої художні таланти своїм ровесникам та запрошеним гостям, серед яких були ветерани Збройних сил. Вони уважно дивилися на дитячі малюнки, фотографували, щоправда від коментарів для газети утримались. Чи то субординація заважала, чи то важко було говорити про наболіле.

Малеча яка малювала, здається, не дуже замислювалася над тим, які звання в кого є, які в нас існують роди військ і хто де служить. Проте всі вони усвідомлюють жахи війни, якої більшість з них (хочеться на це сподіватися, принаймні) ніколи на власні очі не бачила. Через всі дитячі малюнки головним мотивом йшла тема миру, заради якого сьогодні люди вимушені проливати кров. На більшості виставкових експонатів зображені яскраві кольори державного прапора, гілля калини, колоски пшениці. Все те, з чим асоціюється в масовій свідомості мирна Україна – без кривавих подій та понівечених людських доль. Проте вистачало й малюнків, виконаних в темних і сірих кольорах. На них зображувалась війна, що контрастувала з мирним життям, та солдати, які неначе відгородили собою мирних людей від бойового протистояння.

- Ми цією акцією хотіли показати те, як сучасні діти сприймають Збройні сили України, - каже методист табору «Зоряний» дитячого центру «Молода гвардія» Андрій Дзиговський. – Наші вихованці виразили це за допомогою творчості, в своїх малюнках, таким чином ми їхніми очима маємо можливість побачити нашу армію. Також у нас був підготовлений святковий концерт, для того щоб вшанувати Збройні сили України. І виставка малюнків, й урочистості були заплановані ще на початку зміни, це гарна можливість показати повагу тим, хто зараз воює.

Концерт, який підготували відпочиваючі діти, педагоги-організатори, артисти Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України та гурту «Друже Музико» не був сповнений однією лише радістю з приводу святкової дати. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять мирних мешканців і військовослужбовців Збройних сил України, які загинули внаслідок бойових дій. Також діти виступили з піснею-присвятою до військових моряків, яких захопили у російський полон.

Організація свята для військових не була спонтанним заходом через введення військового становища в Одеській області. Проте в зв’язку з останніми подіями його проведення стало як ніколи актуальним. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті