Наш дім: хай добре буде в нім

  Саме так можна узагальнити сказане президентом Федерації самбо Одеської області, меценатом та депутатом Одеської обласної Ради Олександром Адзеленком під час короткого інтерв’ю.

- Олександре Васильовичу, ви є членом постійної комісії з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Як оцінюєте її роботу та ваш особистий внесок?

- Про мій внесок - то питання до людей, наших виборців. Але роботою комісії задоволений. Ми як одна злагоджена команда, де кожен як солдат знає свій маневр. Збираємось регулярно, всі актуальні питання на засіданнях розглядаємо вчасно. Дуже багато матеріалів доводиться опрацьовувати, вивчати документи, звертатись до відповідних органів тощо. Ось нині люди з Миколаївського району потребують допомоги. Люди взяли два гектари землі, аби займатись садівництвом, а сторонні особи протидіють, планують там зробити кар’єр. Будемо розбиратись з цим неподобством разом з керівництвом району, правоохоронцями.

- А над якими питаннями доводиться працювати найчастіше, які з них найактуальніші нині?

- Земельні, і всі, які пов’язані з цією сферою. Але вони найскладніші і найболючіші для вирішення. Робота над ними потребує багато часу. От тільки з Березівського району щомісяця надходить п’ять-шість «земельних» скарг. Окрім того, багато справ стосується крадіжок, розбійних нападів. Наприклад, у Великомихайлівському районі. По лінії МВС України нам дуже допомагає Дмитро Калмиков.

- На ваш погляд, який КПД роботи комісії, якщо брати до уваги увесь комплекс питань?

- Гадаю, відсотків на 90, не менше.

- Виглядає досить оптимістично. В такому разі вашу комісію можна назвати майже ідеальною. І навіть питання про те, що треба, аби покращити її роботу, мабуть, недоречне.

- Поле невикористаних можливостей, недоліки завжди є. Але вони, скорше, не в комісії як такій, не в нашім колективі, а в нинішніх складних умовах реформування країни. Нам потрібна сучасна законодавча база міжнародних стандартів.

- Напевне ви, як представник Опозиційного блоку, маєте критикувати нинішню діючу владу в хвіст і в гриву, і є за що.

- Будь-яку владу є за що критикувати. Але одна справа - об’єктивна критика, і зовсім  інша - популізм і критикантство. Критика спрямована на усунення недоліків та покращення справ в державі, а критикантство та популізм руйнують її засади. Тому я проти. Не треба обливати грязюкою стіни нашого Українського дому.  Оті популісти-крикуни, які репетують, що тарифи на газ для населення треба зменшити, самі є власниками свердловин, і від них багато в чому залежить ціна на блакитне паливо. Але вони для країни й пальцем не поворухнуть, а інвестують в економіку країн Заходу, вкладають гроші в закордонну нерухомість.

Я працював у пенітенціарній системі, головою Березівської райдержадміністрації, був начальником Державтоінспекції, тож маю підстави казати, що добре, а що погано в нашій країні. Досвід дає таке право. Я вважаю і зовнішню, і внутрішню політики держави правильною. Президент України Петро Порошенко багато робить для становлення держави. І для спорту. Наприклад, президент України Петро Порошенко прислухався до наших ініціатив, схвалив. Завдяки його підтримці були виділені кошти на придбання спортивного інвентарю та проведення занять із самбо в школах області. Закупили обладнання також для Білгород-Дністровського педагогічного училища, Військово-морського ліцею на сотні тисяч гривень. Крім того, за президентською програмою нині капітально реконструюють спортзали в Березівському районі. Два вже стали до ладу. Українські юнаки мають виростати борцями - це моє переконання.

Керівництво облдержадмінстрації та облради теж плідно працює. Можу стверджувати це і як депутат, і як голова Федерації самбо Одеської області. Але мінус в тому, що на місцях чимало «слабких» голів райдержадміністрацій.

Головне, що треба розуміти: добробут та злагода в нашій країні залежать не тільки від влади, але від кожного з нас. Тож починаймо з себе. Якщо у твоїй власній домівці безлад та сміття, то невже влада має прибирати? Це справа того, чия це домівка. І так у всьому. Треба не розхитувати державу, а працювати на неї, бо це наш спільний Дім.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті