За призові гроші відкриють фітнес-клуб

Цього року Слов’яно­серб­ська сільська рада посі­ла перше місце в обласному конкурсі на найкращий благоустрій території. Комісією визначено, що ця невеличка, але надзвичайно дружна громада досягла найліпших результатів серед центральних районів Одещини.

Слов’яносербський сільський голова Іван Максимович Батурін відзначив: спеціально до конкурсу не готувалися, як і кожного року, намагалися зробити якомога більший обсяг робіт для покращення стану і вигляду об’єктів соціального призначення. Тож рішення Великомихайлівської районної ради, яка визначала кандидатів на участь в обласному конкурсі, лише змусило сільського голову та його надійних помічників прискорити виконання запланованого на цей рік.

– До приїзду представників робочої групи з області ми встигли зробити все, – поділився враженнями Іван Батурін. – Невирішеною проблемою залишаються тільки дороги комунального значення, адже на їх ремонт потрібні просто шалені гроші. Ми, звичайно, намагаємося підтримувати сільські шляхи у нормальному стані – в цьому році з допомогою коштів районного бюджету відремонтували навіть ділянку, що веде до відділення прикордонної служби, і військові дуже вдячні за створення таких хороших умов для проїзду транспорту. 

Задоволені й місцеві жителі, які користуються тим відрізком шляху, адже багато років люди були змушені терпіти незручності через банальну нестачу коштів. Я чудово розумію, що сільська рада не може вплинути на такі глобальні проблеми, як міграція населення до великих міст через безробіття у селі, руйнацію залишених будинків у населених пунктах, занепад тваринницької галузі тощо. Але ми просто зобов’язані створювати нормальні умови для життя тих людей, які залишаються в селі з надією на покращення ситуації, і тут місцева влада має використовувати всі можливі резерви.

Іван Максимович – з тих керівників, які намагаються виконувати важливі для села роботи з мінімальним залученням бюджетних коштів. Так було з виготовленням трьох нових автобусних зупинок – за ескізами спеціалістів закупили тільки будівельні матеріали, а решту робіт виконали працівники двох сільськогосподарських підприємств, сільради і закладу культури. 

Протягом останніх трьох років своїми силами ремонтували й місцевий Будинок культури. Розпочали із благоустрою внутрішніх приміщень та сцени, поступово закуповували матеріали для нового даху, ремонту фасаду та впорядкування прилеглої території. Нині заклад культури у Слов’яносербці привертає увагу всіх гостей, а для місцевих жителів є предметом гордості за своє село. 

У чудовому стані перебуває і приміщення освітнього закладу – для учнів- першачків Нової української школи та вихованців дитсадка створені прекрасні умови. В теплі та затишку трудяться працівники сільради і ФАПу. Для зручності людей у нічний час функціонують ліхтарі, є нормальне водозабезпечення. 

Словом, представники обласної комісії з визначення переможців у конкурсі з найкращого благоустрою територій, після оглядин практично всіх об’єктів соціальної сфери, залишилися задоволені побаченим. Крім цього, Іван Батурін влаштував гостям з області незабутню зустріч на межі свого села. В козацькому вбранні він виїхав кіньми на кареті з кучером і влаштував членам робочої групи справжню перевірку на щирість намірів та любов до України. Як зазначив Іван Максимович, це була єдина підготовка до зустрічі комісії, бо всього за одну ніч треба було пофарбувати і привести в порядок справжню карету, а ще вигадати ролі для своїх помічників та запам’ятати слова. Зрештою, все вийшло доволі нетрадиційно і надовго залишиться в пам’яті гостей. 

Під час всієї нашої розмови Іван Батурін неодноразово згадував людей, які завжди і у всьому допомагають сільському голові. Без них не обходиться жодна добра справа на благо селян. Серед надійних помічників – місцеві сільгоспвиробники і підприємці Володимир Кухтик, Олександр Александрюк, Андрій Дем’яненко, Микола Левченко, Василь Сокаренко, Сергій Петрушевський. Окрім справної сплати податків до місцевого бюджету, ці люди беруть активну фінансову участь у вирішенні різних проблем села. Також завжди можна розраховувати на підтримку депутата Одеської обласної ради Миколи Дерев’янка, керівників та працівників місцевих закладів освіти, культури та медицини.

За призові гроші (60 тисяч гривень), у Слов’яносербці планують відкрити фітнес-клуб. Для цього використають підвальне приміщення Будинку культури, де треба виконати ремонт і встановити спортивні снаряди. З усіма бажаючими підтримувати свою фізичну форму займатиметься спеціаліст зі спортивно-масової роботи, посаду якого ввели до штату сільради.

Нині Слов’яносербка перебуває у тривожному очікуванні. Сільрада вирішила об’єднатися із трьо­ма сусідніми громадами – Велико­плоським, Тростянцем та Новосавицьким. Центром ново­створеної ОТГ має бути Великоплоське. Центральна вибор­ча комісія навіть призначила день виборів – 23 грудня. Але введення воєнного стану передбачає заборону їх проведення. Відтак, плани про добровільне об’єднання та самостійне господарювання поки що доведеться відкласти на невизначений час.  

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті