И налився «Колос» силою

Важкоатлет Леонід Жаботинський, металь­ник молота Анатолій Бондарчук, веслу­вальниця Юлія Рябчинська, борці Михай­ло Харачура та Олександр Мазур, важкоатлет Ігор Разорьонов, стрілець Микола Мільчев, велосипедист Юрій Лупаленко. Імена цих видатних спортсменів, що здобули золоті медалі на  літніх Олімпійських іграх і світових першостях, відомі усій планеті. А ось про те, що вони вихованці фізкультурно-спортивного товариства «Колос» знають не всі навіть в Україні, що підтвердило і опитування, яке провів серед мешканців Одещини автор. Тому, думається, щоб сільська молодь охоче йшла до занятій фізкультурою, потрібно наполегливіше популяризувати здобутки і заслуги вихованців «Колосу», розповідати про його історію.

Перша колгоспна Спартакіада України відбулася у вересні 1936 року. Вона дала значний поштовх для розвитку спортивного руху на селі. Підтвердженням тому може бути і  велопробіг групи колгоспників із Приморського району Запорізької області. Вони стартували  у рідному селі Комарово і проїхали на велосипедах вітчизняного виробництва аж до далекого Хабаровська через Донецьк, Самару, Челябінськ, Омськ, Улан-Уде. Всюди українських фізкультурників зустрічали як героїв.

Було проведено багато знакових змагань по всій Україні. І тоді заговорили про створення масової фізкультурно-спортивної організації для трудівників ланів та ферм. Намірам втілити цей задум у життя завадила війна. І лиш у 1950 році було ухвалене офіційне рішення Кабінету Міністрів, яким в Україні було створено добровільне спортивне товариство «Колгоспник».

… Не було гарних стадіонів, спортивних майданчиків, не кажучи вже про спортзали. Бувало, що на весь район мали одне ядро і один диск. Їх  передавали із села у село, де проводились змагання з легкої атлетики. Та поступово спортивне життя у сільській місцевості змінювалось на краще.  1968 року «Колгоспник» перейменували у фізкультурно-спортивне товариство «Колос». А з 1990 року воно стало презентуватися як ФСТ Агропромислового комплексу і всього сільського населення України. Авторитет «Колоса» складався і складається з того, що у ньому розпочинали свій шлях у великий спорт більше десяти чемпіонів і призерів літніх Олімпійских ігор, понад п’ятдесят переможців на першостях світу і Європи. У тисячах низових колективів «Колосу» займаються фізичною культурою та спортом не менш, як мільйон мешканців сіл і селищ. Наприклад, тільки у 2000 – 2003 роках у ФСТ «Колос» було підготовлено 89 майстрів спорту міжнародного класу і більш, ніж 300 майстрів спорту України. У досягненнях ФСТ «Колос» є вагома частка праці обласних його осередків. В тому числі – й Одеського. Гордістю нашого регіону по праву вважаються вихованці «Колосу» велосипедист Юрій Лупаленко, котрий чотири рази поліпшував світові рекорди у гонках на трекові, і Василь Яковлєв – дворазовий призер чемпіонатів  світу. Прославили нашу область яскравими перемогами неодноразовий призер міжнародних змагань з боротьби дзюдо Валерій Рухлядєв, великий майстер стрільби на круглому стенді Микола Мільчев, важкоатлет Олексій Колокольцев та ще чимало інших талановитих вихованців «Колоса». І сьогодні наші села і селища багаті на юнаків та дівчат, які можуть домагатись великих успіхів у спорті. А взірцем для них є атлети з великої літери, яким допоміг стати такими «Колос».

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті