Стамбул продовжує вабити туристів

«Якби вся Земля була єдиною країною, її столицею був би Стамбул» (Наполеон Бонапарт); «Якщо комусь судилося поглянути на світ лише раз, йому варто звернути погляд на Стамбул» (Альфонс Марі Луї де Прат де Ламартін), «Всі міста смертні, окрім Стамбула» (Жиль де Ре)

Ці вислови видатних людей свідчать, що це місто є унікальним. Як і Туреччина загалом. У цьому встигли переконатися вже багато українців. 

Турпотік з України до Туреччини з кожним роком стабільно зростає. За січень – жовтень 2018 року країну відвідало 1 301 128  українських туристів. Це на 7,3 відсотка більше, ніж за такий же час торік.  Україна посіла восьме місце за відвідуванням Туреччини та третє місце по відпочинку на Анталійському узбережжі. 

4 грудня в Одесі відбувся воркшоп (дослівний переклад терміну - «робоча майстерня»), присвячений Туреччині як місцю перетину цивілізацій, зокрема - Стамбулу та його важливій ролі в туризмі країни та всього світу. Захід організовано Офісом з питань культури та туризму Посольства Туреччини, за підтримки Генерального Консульства Республіки Туреччина в Одесі, Асоціації готельєрів Туреччини TUROB, авіакомпаній Turkish Airlines та Atlas Global. 

Як це виглядало? Білльше тридцяти представників туристичного сектору Туреччини (готелі, авіакомпанії, туристичні оператори) одночасно  у великому просторому залі готелю Бристоль проводили професійні робочі зустрічі з українськими колегами та потенційними партнерами.  На воркшопі були представлені нові можливості культурно-історичного відпочинку в Туреччині у будь-яку пору року. 

Скориставшись можливістю, не змогла не поцікавитися у провідних турагентств, як українцю відпочити добре, комфортно, з якісним сервісом? На чому можна зекономити? Чи можливо таке?

Люб’язно відповіла на мої запитання Раміне, керівник Анталійського узбережжя туристичного оператора ALF.

- Головна рекомендація, щоб відпочити якісно та дешевше, - це завчасно продумати свій відпочинок і бронювати путівки. Таким чином ви можете забронювати відпочинок в сезон найнижчих цін, після бронювання ціна фіксується і не підіймається. Туристи, які віддають перевагу спонтанному відпочинку завжди платять більше.

- Якщо турист новачок, на що слід звертати увагу, щоб перший млинець не вийшов глевким?

- Завжди в першу чергу роль відіграє ціна. Але якщо  не брати до уваги цей фактор, то, загалом, мої рекомендації: надати особливу увагу вибору авіакомпанії, цікавитися, яка репутація у компанії приймаючої сторони, читати відгуки. Тому що дуже важливо для першого враження - як вас зустрінуть, який сервіс нададуть. І не менш важливо обрати надійне туристичне  агентство, де бронюються путівки. Останнім часом багато випадків недобросовісної роботи турагентств, тому потрібно бути уважними. 

- Коли найвигідніше відпочивати?

- Цього року найдешевший сезон був червень-липень. І знову ж таки, виграли ті туристи, які забронювали відпочинок завчасно. А ті хто чекав, що ціни ще зменшаться – програв. В серпні ціни різко зросли. Тому передбачити, що буде наступного року дуже складно.

Крім туроператорів, на воркшопі було представлено багато готельєрів. До багатьох звернулася з однаковими запитаннями: що вони очікують від цього заходу та чому обрали саме Одесу? Відповідь була однакова: Одеса - дуже привабливе місто, де люди вміють працювати, заробляти та якісно відпочивати.  У багатьох готелях гості з нашого міста вже відпочивали і залишилися задоволеними. Українці люблять Туреччину, а Туреччина любить українців. Від воркшопу очікують співробітництва з новими партнерами та гостями. 

Після завершення робочої частини відбувся розіграш поїздок до Стамбула від авіакомпаній та готелів. Прикрасою вечора став концерт турецького піаніста та композитора Тулуйхана Угурлу.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті