Будемо жити!

Президенту України Порошенку П.О.

Шановний Петре Олексійовичу!

Висловлюю щиру подяку за підтримку рішення вісімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Верховної Ради Ук­раїни та Кабінету Міністрів Ук­раїни з приводу вжиття не­відкладних заходів що­до захисту громадянина Ук­­раїни Новiчкова Андрія Олек­сандровича від смертної кари». 

Понад рік громадянин Ук­раїни, одесит, старший помічник капітана, Анд­рій Новiчков перебував у Іранській в’язниці за звинуваченням у вбивстві, якого він не скоював. Якщо суд шаріату визнав би його винним, то нашому земляку загрожувала би смертна кара через повішення.

Завдяки рішенню складного дипломатичного завдання на найвищому рівні та Вашій безпосередній підтримці, врятовано від смертної кари громадянина України Андрія Олександровича Новiчкова. 

З повагою, голова Одеської обласної ради  А.І. Урбанський  

 

В Ірані звільнили українського моряка Андрія Новічкова, затриманого за підозрою в убивстві. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив президент Петро Порошенко.

«Щойно було звільнено українського моряка Новічкова. Зараз Андрій перебуває на території Посольства України в Ірані. Вітаю одеситів з поверненням нашого земляка!» – зазначив у своєму дописі президент. Глава держави каже, що йому було приємно втішити цією звісткою бабусю Андрія Олену Миколаївну – «Особисто подякував їй за стійку позицію та віру у вирішення ситуації. Вона отримала від мене чіткий наказ – привести свій артеріальний тиск у норму і вже за кілька днів бути готовою обійняти свою рідну людину. Це, мабуть, найщасливіше Різдво в житті хлопця та його родини».

Довідково:

Як повідомляв Укрінформ, одеський моряк Андрій Новічков виїхав з України в листопаді 2016 року. Він підписав контракт на роботу старшим помічником капітана іранського судна Arezoo. На 18-й день плавання у Південно-Китайському морі у Новічкова стався конфлікт з одним з матросів. За словами українця, той грубіянив, намагався вдарити його, після чого вистрибнув за борт. Судно зупинили, розпочали пошуки, однак матроса не знайшли.

Після інциденту екіпаж судна розпустили. Однак у лютому 2017 р. Новічкова вивели на берег та доправили до поліції, де від нього вимагали зізнання в убивстві. Восени 2017-го моряк оголосив голодування, а на 11-й день його звільнили з-під варти під особисте зобов’язання консула, заборонивши залишати Іран до кінця розслідування. За час розслідування справу моряка перекваліфікували з убивства через необережність у навмисне вбивство. Українцю загрожувала смертна кара.

 

Выпуск: 

Схожі статті