Новий рік в окопах

Авдіївська промислова зона, нарівні з Донецьким аеропортом, є символом героїзму і самовідданості українських Збройних сил у боротьбі з сепаратистами. Воюють тут здебільшого молоді хлопці з усіх куточків України, дехто - з самого початку війни на Донбасі. Й щодня - вранці та ввечері — над руїнами промзони, дратуючи ворога, транслюється державний Гімн України, на який озвірілі окупанти реагують кулеметними чергами.  

З 2015-го у складі 59-ї мотопіхотної бригади перебував у цій гарячій точці розвідник Юрій Міщун з с. Янишівка. Лише влітку 28-річний командир розвідувального взводу, сержант Міщун демобілізувався. Його мілітарка прикрашена пам’ятними відзнаками. Найдорожча — медаль «За оборону промзони. Авдіївка». На її зворотній стороні викарбовано напис «Стояли насмерть!».  У розмові Юрій зізнався, що, повернувшись додому, почувався якось некомфортно через прискіпливу увагу з боку багатьох людей. На війні — зовсім інше життя, простіше. Хоча й небезпечне, бо у кровопролитних боях за промзону не один український воїн загинув від ворожої кулі чи осколка міни. Розвідник Юрій Міщун, який щодня, як то мовиться, ходив по лезу бритви, бо часто доводилося добувати розвіддані на ворожих позиціях, за час служби не отримав жодної подряпини. Каже, що за це навіть перед побратимами соромно.  

З приводу закінчення війни він зауважив, що її можна завершити за короткий термін. Наша армія значно наростила свою боєздатність, порівнюючи з 2014 роком. І попри те, що зараз нашим хлопцям нелегко, бо не застосовують у відповідь важку артилерію чи танки, їм вдається утримувати позиції на стратегічно важливій лінії оборони. За його словами, серед російських кадрових військових, кремлівських найманців з Молдови, Сербії та інших країн вистачає охочих збагатіти на війні. Наш земляк та його побратими пішли на фронт за патріотичним покликом, а не за довгою гривнею, бо тоді зарплата солдата була невеликою. Невід’ємною частиною окопного життя є відзначення Новорічних та Різдвяних свят, хоча й у повній бойовій готовності. Святковий стіл бійці намагаються урізноманітнити вишуканими стравами. Наприклад, торік захисники промзони ласували салатом олів’є і шашликом. Тричі Юрій зустрічав Новорічну ніч під постріли російських окупантів. Небо мережили трасерні черги з кулеметів та автоматів, але постійна напруга не могла вплинути на радість зустрічі Нового року…    

Колишній тракторист ф/г «Олена і К», ветеран АТО Юрій Міщун після демобілізації мріяв податися до Одеси, щоб знайти роботу до душі, можливо, одружитися. Проте юнак не пройшов випробовування мирним життям і знову підписав контракт зі ЗСУ, щоб вигнати окупантів з рідної землі. Тож і нинішній 2019 Новий рік він знову зустрічатиме у війську.

На знімку:  розвідник Юрій Міщун   Фото автора

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті