Прикордонник-кінолог – це служба чи дружба?

«Усім чотирилапим воїнам у світі… І тим, хто служить разом із ними. Дякую за вашу відданість та службу», - з таких слів вдячності починається бестселер «Яструби війни», написаний сучасним американським письменником Джеймсом Роллінсом про пригоди колишнього розвідника армії США та його вірного службового пса. Про службу та дружбу між військовими кінологами та службовими собаками написано багато книг, знято безліч фільмів. Застосування собак у військових та правоохоронних структурах світу є звичним явищем. Службові собаки зі своїми власниками є окремою кастою у різних відомствах. Не є винятком і Державна прикордонна служба України. В Ізмаїльському прикордонному загоні таких службових дуетів майже півсотні. Чотирилапі натреновані на виявлення наркотиків, цигарок, зброї та вибухівки. Але є ще окрема категорія службових собак – розшукові. Саме про одну з таких пар - далі.

Прапорщик Віктор Шквира був призваний до прикордонного загону під час мобілізації. До цього проходив строкову службу у Болградській аеромобільній дивізії. Після армії отримав вищу освіту за морським фахом та подався у плавання.

Але події 2014 року внесли свої корективи - Віктор не зміг залишатися в тилу та вирішив стати військовим. Дізнавшись, що найближча військова частина –  Ізмаїльський прикордонний загін, взяв усі необхідні документи та пішов до Болградського військкомату. Там він висловив бажання стати інспектором-кінологом, і цей вибір однієї з прикордонних професій не був випадковим, бо ще у 2012 році в його сім’ї з’явилася німецька вівчарка. Щоразу повертаючись із рейсу, Віктор проводив багато часу зі своїм улюбленцем, тренував його та просто грався. Аби навчання мало хоч якийсь ефект, майбутній прикордонник гортав сторінки книг та Інтернету, де все більш дізнавався про утримання та тренування чотирилапих. Військкомат прохання наполегливого призовника задовольнив. 

Так він зі своїм «німцем» потрапив служити до Ізмаїльського загону. Потім були чотири місяці навчання у Кінологічному навчальному центрі на Львівщині. На екзамені його підопічний показав найкращі результати у групі, а Віктор за період навчання став кваліфікованим професійним кінологом. 

Додамо, що у 2016 році свою долю із прикордонним відомством вирішила пов’язати і його дружина Меланія. Вона звільнилась із керівної посади цивільного медичного закладу та стала начальником відділення охорони здоров’я Ізмаїльського загону.

Сьогодні Віктор Шквира та його чотирилапий друг служать у відділі прикордонної служби «Ізмаїл». На їх рахунку тільки за 2018 рік більше 20 затримань правопорушників. Кличку собаки з міркувань безпеки, як і всі кінологи відомства, Віктор просив не називати. 

На питання, чи сумує він за морем, відповідає твердим «ні», та додає, що знайшов себе у новій професії, яка приносить йому задоволення.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті