Які пенсійні системи в провідних країнах?

Так вже склалося, але і тепер мало хто з української молоді ставить перед собою питання: а чи  буде старість забезпеченою? А за кордоном зовсім інакше. Чому ж так? Річ у тім, що в багатьох країнах світу пенсійна система  дає право вносити кошти на рахунок  майбутньої пенсії. Тобто, іноземці  самостійно вирішують, яку суму  перераховувати, і як часто це робити. З відрахуванням ускладнень не виникає, адже люди отримують достойну заробітну плату, якої вистачає і на життя, і на заощадження, і на майбутню пенсію. Що, на жаль, не скажеш про наших громадян. Тож як у них?

США

Пенсійний вік - 67 років. Середня пенсія - 1 500 доларів на місяць. Існує три типи пенсій і різні способи оформлення.

Соціальна пенсія. Для того, щоб отримати таку пенсію, необхідно здійснювати регулярні внески розміром 15% від заробітної плати протягом останніх десяти років. Корпоративна пенсія. Обов’язкова умова для отримання такого роду пенсії - працювати в компанії протягом п’яти-шести років і здійснювати регулярні фіксовані внески.

А  найпоширеніший спосіб - робити регулярні нефіксовані внески, суми яких ви визначаєте самі. Особливість американської системи в тому, що накопичення йдуть не на оплати пенсіонерів, а інвестуються у фінансові інструменти. Це забезпечує зростання економіки країни і тим самим забезпечує гідну старість сьогоднішнім платникам. Управлінням політикою в пенсійній сфері в США займаються не тільки державні органи, а й приватні фонди і Управління соціального захисту. 

Ізраїль

Пенсійний вік - 60-62 роки. Середній розмір пенсії - 1 500 доларів (за умови відрахування фіксованої суми протягом 30 років). Відсоток вкладень в свою старість залежить від суми бажаної пенсії: для отримання 370 доларів на місяць необхідно перераховувати від 6,95% до 18,5% від зарплати в Відомство національного страхування. Для того, щоб оформити пенсію в розмірі 700 доларів на місяць, ви зобов’язуєтеся робити відрахування в пенсійні фонди протягом мінімум десяти років. 

 Головною особливістю пенсійної системи є наявність кількох видів пенсійних фондів.

Великобританія

Пенсійний вік - 60-65 років. Середній розмір пенсії посилання - 1 590 фунтів в місяць (близько 2 000 доларів). Існує два типи пенсії в Великобританії і відповідно два способи їх отримання.    Державна пенсія: для оформлення такого типу пенсії необхідно перераховувати фіксовану суму щомісяця до Пенсійного фонду не менше десяти років. Недержавний тип пенсії: якщо ви хочете отримувати такий тип пенсії, вам необхідно самостійно збирати гроші на своєму власному пенсійному рахунку. 

Франція

Пенсійний вік - 60-62 роки. Середній розмір пенсії - 1 000 євро на місяць. Способи отримання пенсії такі: здійснювати щомісячні внески на рахунок пенсійного фонду в розмірі 16,35% від доходу; якщо ви хочете отримати надбавку до базової пенсії,  необхідно перераховувати фіксовану суму щомісяця в страхові каси Arrco і Agirc для отримання спеціальних бонусних балів.

Право на отримання пенсії у Франції мають всі громадяни країни, які досягли пенсійного віку, але для її збільшення необхідно мати стаж понад 40 років. Якщо ж стажу не вистачає, французи отримують пенсію солідарності. Зазвичай же пенсія розраховується виходячи з виплат до пенсійного фонду та балів, набраних за рахунок додаткових відрахувань в спеціальні страхові каси.

 

Выпуск: 

Схожі статті