Одещина відзначила 100-річчя Акту Злуки

З нагоди 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в Одесі відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку. У заході взяли участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, голова ОДА Максим Степанов, голова Одеської міської ради Геннадій Труханов, депутати різних рівнів, держслужбовці, військові, представники духовенства, ветеранських та громадських організацій.

«День Соборності України уособлює одвічне прагнення нашого волелюбного народу до неза­лежності, – підкреслив, спілкуючись з журна­ліс­тами голова Одеської облради Анатолій Урбан­ський. – Акт Злуки – це одна з важливих сторінок нашої історії, яку ми повинні добре знати та пам’я­тати, що успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на наших спільних зусил­лях, на дотриманні принципів незалежності, на усвідом­ленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу».

До Дня Соборності України та ювілею прого­лошення Акту Злуки УНР та ЗУНР державними нагородами відзначили понад 50 мешканців Одеської області. Серед них: лікарі, юристи, архітектори, освітяни, діячі культури та мистецтв, багатодітні матері. Ордени та відзнаки про присвоєння почесних звань вручив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов. 

«Ми – країна, яка довгий час йшла до своєї незалежності, – зауважив у своєму виступі голова ОДА. – Саме ця ідея Соборності допомогла нам у 91-му році створити власну державу і допомагає розбудовувати та захищати її зараз. А рішучості, здається, стало ще більше! Ми зрозуміли, яку величезну цінність вона для нас має. І переконалися, що шанс на успіх є лише в єдності та соборності!» 

Указ про відзначення мешканців регіону держав­ними нагородами підписав Президент України Петро Порошенко. Також під час церемонії було вручено почесні грамоти Кабінету Міністрів і подяки Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. За мужність та героїзм, проявлені під час виконання спеціальних завдань у зоні проведення антитерористичної операції, військові лікарі отримали грамоти Верховної Ради України. 

Багатьом нашим землякам на знак визнання їхніх досягнень та з нагоди свята було вручено й нагороди Одеської обласної ради.

Зокрема, Почесною відзнакою Одеської облас­ної ради нагороджено директора Біляївської загально­освітньої школи I-III ступенів № 2 Аллу Гутовську та директора Біляївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 Тетяну Турбіну. Цією ж відзнакою нагороджено начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Біляївському, Овідіопольському районах та м. Чорноморську Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Андрія Афанасьєва.

За вагомий особистий внесок у захист незалеж­ності, суверенітету та територіальної цілісності Украї­ни, військово-патріотичне виховання молодого покоління, активну громадянську позицію Почесною грамотою Одеської обласної ради нагороджено учасника антитерористичної операції Сергія Гончаренка, голову Овідіопольського районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, волонтера Тетяну Орлову, члені громадської організації «Спілка ветеранів АТО 18 батальйону», учасників антитерористичної операції Андрія Малецького та Сергія Шкоду.

За багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, високий професіоналізм та з нагоди Дня Соборності України Почесною грамотою Одеської обласної ради наго­роджено лікаря-терапевта, доцента кафедри внут­рішньої медицини № 3 Одеського національного ме­дичного університету, кандидата медичних наук Ірину Шухтіну.

Почесну грамоту Одеської облради отримав і Куяльницький сільський голова Подільського району Сергій Паламарчук.

По закінченню урочистої частини почесні гості переглянули святковий концерт.

Цим урочистостям передував Молитовний Сніда­нок, присвячений Дню Соборності України. Його відвідали голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, представники обласної державної адміністрації, Християнських конфесій, депутати усіх рівнів.

Священнослужителі прочитали молитви, до яких долучилися присутні в залі.

За словами ініціатора проведення молитовних сніданків в Україні народного депутата Павла Унгуряна, такі заходи в усіх куточках України слугують платформою єдності для управлінців з різними політичними поглядами. Саме завдяки християнським цінностям, яким вже тисячі років, можна об’єднати людей і збудувати успіш­­ну кра­­­­­­­­­­­­­їну.

«Молитва об’єднує людей різних політичних сил, різних конфесій, – підкреслив голова обласної ради Анатолій Урбанський. – Разом ми спілкуємося не про політику та амбіції, а про цінності віри, любов до своєї батьківщини – вільної, соборної, та про наших земляків. Нас об’єднує одне бажання – мир і спокій для нашої великої єдиної родини – України. Нехай Господь дасть мудрості, сил міцності духу, нашим захисникам».

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті