Від любові до книг, і від книг – до любові

Цього четверга  в Одеській національній науковій бібліотеці вивчали «Поетику кохання». Акцію з такою назвою приурочили до Дня Святого Валентина, який в останні роки став знаковою датою для закоханих парочок.  А ще святковий вечір припав на Міжнародний день дарування книг, який за збігом теж відзначається 14 лютого. Організатори свята змогли поєднати ці теми й показати, що у бібліотеці можлива любов не тільки до літератури. Всім присутнім запропонували взяти участь в квестах, виконання яких обіцяло гарний настрій та приємні подарунки. 

Того вечора бібліотека позбулася величного офіціозу, з яким вона асоціювалася в мене за студентських років. На перших курсах я ще регулярно навідувала її, щоб підготувати реферат або курсову роботу і не думала, що там може бути весело. Але тут мене в холі зустріли веселі купідончики, головні зали були прикрашені виробами ручної роботи, валентинками, спеціально обладнані фотозони були настільки затишними, що в них хотілося тихо посидіти, а не швиденько сфотографуватися й тікати куди подалі. Щоправда, таких охочих як я було багато, тому посидіти й розслабитись в спокійній обстановці не вийшло. Та й не на це фотозони були розраховані.

- Цією акцією ми хотіли нагадати що бібліотека, передусім, креативне місце, - каже заступниця генерального директора з наукової роботи Одеської національної наукової бібліотеки Ліна Арюпіна. - Ми активно розповсюджували інформацію про захід в соціальних мережах. Запросили сюди всіх, хто небайдужий до книги, до любові, хто хоче провести цей святковий вечір разом з друзями, послухати музику, почитати книги, змайструвати щось своїми руками. Бібліотека це місце, до можна працювати, знайти відпочинок і простір для розвитку особистості. Ми вже організовували аналогічні заходи раніше, однак вони проводилися в окремих відділах, а зараз вся бібліотека задіяна в цьому проекті. 

Одеська національна бібліотека велика, розгулятися відвідувачам було де. Вони розбиралися в імпровізованій карті загадок, шукали найпотаємніші закутки, фотографувалися та шукали «другу половинку». Кожному хлопцеві й дівчині на вході давали паперову частину серця і треба було знайти в натовпі того чи ту, хто зберігає в себе відповідник іншого фрагмента. Було чимало  таких, хто відразу прийшов у парі зі своїми коханими чи друзями. Двом людям (як молодим, так і літнім) було простіше знайти собі розваги, провести активний вечір в пошуках та наприкінці отримати заслужені нагороди.

- Ми дуже гарно провели цей вечір, пройшли цікавий квест, - ділиться враженнями одеситка Юлія Бутенко, яка зі своїм хлопцем долучилася до бібліотечної ночі. - Суть квесту полягала в тому, що нам потрібно було знайти десять локацій, які ми шукали за допомогою QR-кодів. На кожній з точок потрібно було зробити селфі і після цього підійти за нагородою. Нам запропонували кілька подарунків на вибір і ми вдвох вирішили взяти собі сертифікат на оглядову екскурсію Одеською науковою бібліотекою. Гадаю, скористаємося ним за наявності вільного часу.

Святковий захід також передбачав елемент благодійності. Відвідувачів бібліотеки закликали жертвувати на обладнання літнього читального залу «Litera». Цей майданчик, розташований у внутрішньому дворі бібліотеки, має стати відкритим громадським простором, який дасть можливість всім охочим познайомитися з поточною періодикою, вільно обмінятися книгами, приєднатися до творчих зустрічей. Проект почав свою роботу минулого року, викликав зацікавлення в читачів й тепер вимагає вдосконалення. В жителів Одеси та туристів з’явиться нове місце для відпочинку. А бібліотека отримає чергову можливість розвиватися та привертати увагу потенційних відвідувачів.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті