ВАША ВЕЛИЧНОСТЕ, ЖІНКО. Світлана Філиппова

Директор Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій Одеського національного політехнічного університету; професор кафедри обліку, аналізу і аудиту; доктор економічних наук; нагороджена «Орденом Княгині Ольги» ІІІ ступеню, почесними нагрудними знаками МОН України «Відмінник освіти» та «За наукові досягнення»

- Яка роль жінки, на ваш погляд,  у сучасному суспільстві?

- Сьогодні панує два, діаметрально різних підходи до визначення ролі жінки у суспільстві. Перший: жінка має бути основою родини та родинного щастя, приділяючи більшість часу дітям та чоловікові. Другий: успішна жінка – це амбітна особистість, яка щось у житті досягла. 

Чи є сьогодні сфера, де не працює жінка? Мабуть, ні. Жінки – й видатні вчені, й відомі політики та бізнесмени, й майстерні вчителі, програмісти, будівельники, водії, особисті охоронці та поліцейські, та й ще багато хто. 

Але невже бог створив жінку лише для тяжкої праці? Звичайно, ні. Він надав їй вибір – що робити як професіоналу, але не позбавив її головної ролі в суспільстві – бути берегинею роду. Саме це – її велике призначення. Жінка гідно виконує цю місію у всьому світі з того часу, як створився світ.

На мою думку, кожна жінка обирає свій шлях сама, оскільки щастя – багатогранне та різне для кожної з нас. Для когось – це успішна кар’єра та бізнес, для когось – дивитися, як зростають діти та дбати про них.

- Які вчинки і здобутки вам допомагають стверджуватися, як жінці у суспільстві? 

- Якщо б мені у дитинстві сказали, що я буду вченим, директором Інституту відомого університету, візит-професором європейського університету, головою спецради та експертом Міністерства освіти і науки, бізнес-тренером чи експертом багатьох проектів – я б в це не повірила, бо дуже хотіла стати звичайним лікарем або шкільним учителем. Але доля вирішила інакше, поєднавши мої бажання у дуже цікавий спосіб – я, по суті, як кажуть сучасними категоріями, антикризовий креативний менеджер та тимбілдер.

Є чим пишатися. По-перше, це Інститут бізнесу, економіки та інформаційних технологій (ІБЕІТ) Одеського національного університету, який я очолюю вже 8 років. Це – потужний, сучасний активний інститут, де вчиться понад 1000 студентів, працює 22 доктори наук, а 90% професорсько-викладацького колективу – це професори та доценти з науковими ступенями. До складу ІБЕІТ входять 9 кафедр з лабораторіями та Консультаційно-навчальний Центр з підприємницької та інноваційної діяльності «Політех-Консалт». За ці роки ми відкрили багато нових спеціальностей та освітніх програм на рівні бакалавра, магістра та PhD: всього сьогодні їх 14 та 1 – англомовна.

По-друге, є наукова школа з 5 докторів і 23 кандидатів наук, які вже мають власних учнів та займають різні посади.

По-третє, це сотні підприємців, які працювали зі мною як з бізнес-тренером та бізнес-консультантом, та які сьогодні успішно працюють в бізнес-сфері.

А крім того... я ще відповідальна бабуся, член клубу органічного землеробства та захоплений садівник. До того ж, професійно шию, в’яжу і кладу плитку).

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті