ВАША ВЕЛИЧНОСТЕ, ЖІНКО. Світлана Шаталова

Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації

- Яка роль жінки, на ваш погляд,  у сучасному суспільстві?

- Раніше вважала, що все ґрунтується на економіці. Але життєвий досвід змінив «систему координат». Сьогодні вважаю найважливішим  людину. Усе, що відбувається в суспільстві, у бізнесі, в соціумі, у політиці – усе має базуватися на одному найважливішому ядрі – серці. І це є людина, це є високі моральні цінності, це є стандарти, які поєднують у собі і норми життя, і верховенство права, і нормальний розвиток, процвітання, достаток – усе  те, що має бути в кожної людини. Її величність ЖІНКА у цій системі координат відіграє надзвичайно важливу роль, тому що жінка є душею всього, душею будь-якого процесу. Усе, що закладається на самому початку в будь-якому колективі, у будь-якій політиці: регіональній, державній – усе повинно ґрунтуватися на тих цінностях, відображенням яких є жінка – це взаємоповага, це любов, це працелюбність… Приємно, що все частіше в сучасному суспільстві жінки беруть на себе відповідальність як за себе, так і за свою родину, за свою громаду, стають на керівні позиції.

Як показує досвід сьогодення в районних державних адміністраціях Одеської області майже третина керівників – це жінки, які проявляють свої видатні лідерські якості, при цьому залишаються турботливими, хазяйновитими берегинями і в родинах, і на довірених державних посадах. Саме жіночність, стратегічне бачення та інтуїція, якою у більшій мірі наділені жінки, а також стурбованість про майбутнє дітей, онуків, а значить і майбутнє громад у певній мірі допомагає знаходити найбільш вірні, відповідальні, справедливі, рішення для забезпечення стабільного розвитку територій, процвітання, добробуту, максимальної безпеки та кращого і перспективного майбутнього.

- Які вчинки і здобутки вам допомагають стверджуватися, як жінці у суспільстві?

- Одним із найяскравіших прикладів видатної жінки в історії є життя і діяльність Маргарет Тетчер. Я захоплююсь цією особистістю. Ця жінка з особливою мудрістю, гострим розумом, високою інтелігентністю у поєднанні з вольовим, а інколи і жорстким характером, показала усьому світу приклад Жінки-лідера, спроможної вирішувати надскладні питання внутрішньої та зовнішньої політики, економіки і безпеки.

А стосовно особистих здобутків зауважу наступне: мені пощастило працювати у потужній команді професіоналів, однодумців, патріотів, яким важливо не «колись там, у неосяжному майбутньому», а вже сьогодні бачити результати реалізації державних реформ, що покращують життя кожної людини, навіть у  найвіддаленіших куточках нашого регіону. Одещина завжди була, є і залишається стратегічним регіоном для усієї країни. Тому команда під керівництвом Максима Володимировича Степанова добре усвідомлює величезну відповідальність як перед сучасним, так і перед майбутніми поколіннями, бо втілюючи державні реформи та регіональні програми ми вибудовуємо історію регіону. Мені дійсно приємно бачити як змінюється на краще якість життя наших людей. Це – високі цілі до яких ми всі разом наближаємося сумлінно виконуючи кожен своє завдання.

А крім того... я люблю читати розумні книги. Я впевнена, ніщо не замінить і так не збагачує, як спілкування з видатними авторами - письменниками  і публіцистами через сторінки їх творчості. І ще, я граю на скрипці.

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті