ВАША ВЕЛИЧНОСТЕ, ЖІНКО. Тетяна Ковалевська

Засновник Одеської школи сугестивної лінгвістики, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови ОНУ імені І.І. Мечникова, Академік Академії наук вищої освіти України, головний редактор фахового збірника наукових праць «Записки з українського мовознавства», нагороджена орденом Святої великомучениці Варвари

- Яка роль жінки, на ваш погляд,  у сучасному суспільстві?

- На мою думку, розмежування ролей у суспільстві на жіночі та чоловічі не є принципово необхідним. Скажімо, ще з прадавніх часів у родині жінка зазвичай була «берегинею сімейного вогнища», реалізуючи архетип Матері та Годувальниці, а чоловік - добувачем-мисливцем, який приносить додому тільки-но упольованого мамонта. Та навіть цей, нібито непорушний стереотип у наші часи зазнає змін, і ось уже абсолютно нормальною й припустимою є ситуація, у якій, наприклад, чоловік бере декретну відпустку з догляду за дитиною, аби дати змогу дружині продовжувати кар’єру і забезпечувати родину, або ж жінка обіймає посади, які раніше вважалися суто «чоловічими» - військовий, генеральний директор, пілот та ін. Тож, з огляду на це, розділяти суспільні ролі за гендерною ознакою як мінімум недоречно, оскільки у наші розвинені часи те, чи обійме людина певну посаду, має залежати виключно від її професійних характеристик, від рівня її інтелекту, а аж ніяк не від її статі чи – тим більше! – гендеру. 

- Які вчинки і здобутки вам допомагають стверджуватися, як жінці у суспільстві? 

- Якщо говорити про суспільні здобутки, то, звичайно ж, будь-які досягнення є самоцінними як такі, без огляду на стать і гендер того, хто їх досяг. У цьому плані мені пощастило: я займаюсь улюбленою роботою, читаю неймовірно цікаві для мене (і, сподіваюся, для моїх студентів) дисципліни, які, до речі, є авторськими і викладаються лише на філологічному факультеті ОНУ імені І.І.Мечникова: це і сугестивна лінгвістика, і нейролінгвістичне програмування, і комунікативна та психолінгвістика, і основи профайлінгу – тобто, це ті науки, які на сьогодні є максимально затребуваними у діяльності рекламістів, іміджмейкерів, перемовників, конфліктологів, піарників, медійників, профайлерів та інших надсучасних професіях, орієнтованих на вміння «читати» людину та здіснювати прогнозований вплив на її поведінку.  

Що ж до особистого позиціонування себе як жінки у суспільстві – то, перш за все, я любляча мати та кохана дружина, і саме ці досягнення є найголовнішими в моєму житті. Тому найвище визнання моїх досягнень – це відчуття того, що моя донька і мій чоловік мною пишаються.

А крім того... я ще люблю вирощувати екзотичні рослини і хочу навчитися стріляти з мисливської вогнепальної зброї. Це, як не дивно, справді так, є така мрія, взагалі люблю зброю, на жаль, дуже бракує часу, а то б уже давно цього навчилася.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті