ТЕМА ДНЯ: ВЧИТИСЬ З ОХОТОЮ І РЕЗУЛЬТАТОМ. Щось у класах тіснувато

Освітня реформа «Нова українська школа» у Арцизькому районі проходить, загалом, успішно. 

У початкових класах є необхідні меблі, дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання, а на додачу - бажання учнів пізнавати нове новими методами. 

Є й учителі, які пройшли необхідну підготовку та застосовують на практиці теорію, отриману під час власного навчання. 

- «Нова українська школа» в школах району - це перша спроба, - зазначила методист відділу освіти, молоді та спорту Арцизької райдержадміністрації Надія Гердєва. - Щось ще невідомо, щось ще не застосовували на практиці, а теорія від практики все ж відрізняється. Та ми працюємо. 

Складнощі, як зазначила Надія Гердєва, - у приміщеннях, де зараз займаються першокласники. Якщо у класі - 30-31 учень, то розмістити для кожного одномісну парту тут важко. 

- Обговорювали й можливість введення помічника вчителя у великих класах, - додала Надія Олександрівна, - або зменшити класи, щоб процес відбувався швидше. 

На впровадження реформи Міні­стерства освіти і науки у загальноосвітніх закладах Арцизький район торік отримав субвенцію з державного бюджету у сумі 1,4764 млн грн за умови 10% співфінансування з місцевої скарбниці. 

Ці кошти спрямували на оновлення початкових класів. 

Додамо, що всі виділені кошти були освоєні. Цього року з державного бюджету на «Нову українську школу» Арцизький район отримає ще майже 774 тис. грн. До першого класу шкіл району торік прийшли 514 маленьких учнів, які вже навчаються через діяльність, а основна робота спрямована на розвиток компетентностей, а не запам’ятовування фактів. 

У районі дбають і про ремонт самих шкіл. 

Так, на останній сесії Арцизької районної ради депутати скорегували бюджет - прийняли 43 млн грн з обласного бюджету, з яких 150 тис. грн були спрямовані на остаточну заміну всіх вікон у загальноосвітній школі с.Теплиця. Минулого року тут вже замінили 18 вікон в учбовому корпусі - і в навчальних приміщеннях потеплішало на 4 градуси, а учні стали на чверть рідше хворіти на ГРВІ! 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті