«Запрягають» хлопці вітер, і сонце в додачу

Вітроенергетичний проект на суму 270 мільйонів євро впроваджується з 2018 року. 

Голова райдержадміністрації Василь Приймак розповів, що дві вітроелектростанції будуються неподалік від порту і міста Южне. Американська компанія «Ukraine Power Resources» зводить ВЕС потужністю 120 МВт між селами Візирка і Любополь, а литовська фірма «Південний Енерджі» — ВЕС потужністю 70 МВт між Візиркою і Новими Білярами. Загалом буде встановлено 45 вітрових турбін.

— Ми обрали Одеську область тому, що вона має чудові природні вітрові ресурси. Наш підхід полягає у тому, щоб працювати з місцевим населенням і приносити інвестиції до місцевих громад. Наразі ми обираємо виробника турбін, ведемо переговори з інвесторами, які можуть надати фінансування, — зазначив генеральний директор «Ukraine Power Resources» Пітер Гіш.

Вітроелектростанції, які дозволяють виробляти електрику цілодобово, у будь-який час року і за будь-якої погоди, зможуть значно покращити енергозабезпечення Одеської області, позбавленої генеруючих потужностей.   

Також у районі заплановано будівництво сонячних електростанцій за межами населених пунктів на території Першотравневої сільської ради (30 га), Доброславської селищної ради (8 га), Сербківської сільської ради (50 га), Сичавської сільської ради (50 га), Красносільської об`єднаної територіальної громади (73 га).

На знімку: голова РДА В. Приймак

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті