«Живі» гроші з невдоб

Керівництво Анань­ївського району спільно з органами місцевого самоврядування залучило інвесторів для будівництва 4 сонячних електростанцій. За договорами оренди земельних ділянок до місцевих бюджетів додатково надійшло понад 1,7 млн. грн.

У Ананьєві під будівництво двох сонячних станцій відведено територію колишнього асфальтного заводу і пустир. Щомісяця у казну міста надходить 100 тис. грн. 

За словами міського голови Павла Маковецького, цей проект дозволить створити 30 нових робочих місць, значно покращити економічний клімат краю і отримати енергетичну незалежність.  

Ще один об’єкт «зеленої» енергетики з’явиться на території Ананьївської Другої сільської ради. Тут ТОВ «Бріз Солар» розмістить сонячні панелі на 15,8 га. Інший — у Ананьївській Першій сільраді, де громада виділила ТОВ «Ананьївська сонячна електростанція» під сонячну електростанцію 26,7 га невдоб. 

У Миколаївському районі сонячні електростанції будуються в Ісаєвому та Амбаровому.  

— З серпня 2018 року до сільського бюджету вже надходять кошти від оренди землі, які витрачаються на розвиток інфраструктури територіальної громади, —  розповіла Ісаївський сільський голова Людмила Черненко. —  Фахівці вже розпочали масштабне будівництво. У подальшому тут працюватимуть 10 постійних робітників (сподіваюся, з  місцевих), а також посезонно залучатимуться спеціалісти для обслуговування обладнання. 

Маловасилівська сонячна електростанція поблизу Любашівки вже кілька років працює і справно сплачує до місцевої казни щомісячну орендну плату в сумі 14 тис. грн. Начальник РЕМ ПАТ «Одесаобленерго» Олександр Перейма розповів, що у разі аварійної ситуації цієї «зеленої» енергії вистачить, щоб забезпечити струмом увесь район.  

У Любашівці з’явився «сонячний» інвестор з 14 млн. доларів у кишені. Під забудову 

майбутньої СЕС потужністю 10 МВт виділено 20 га невдоб неподалік РЕМ.

 Любашівський селищний голова Геннадій Павлов відзначив, що один мільйон гривень податків щороку надходитиме до  бюджету нової ОТГ. Залишилося лише зачекати затвердження Генерального плану селища Любашівка.

Експерти з енергетичної галузі пророкують, що Люба­шівський район може стати столицею сонячної енергетики, бо тут є можливість побудувати відразу сім нових станцій у селах Гвоздавка Друга, Демидівка, Комарівка, Зеленогірське, Ясенове Перше, у Малій Василівці та райцентрі. 

Зараз потреба району в електриці становить 91 мегават, однак якщо реалізувати цей план,  можна  виробляти 130 мегават і забезпечувати електроенергією навіть сусідні райони.

У Балтському районі заплановано побудувати 5 сонячних і одну вітрову електростанції. 

Начальник відділу економіки та інвестицій Балтської міськради Олександр Мараєв повідомив, що проектом передбачено розміщення полів з фотоелектричними елементами в районі села Білине і м. Балта. Очікувана сума інвестицій —  понад 2 млрд. грн. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті