Курс на сімейно-родинне виховання

На Окнянщині мешкають 5194 дитини, переважна більшість яких виховується у люблячих і більш-менш заможних родинах. На превеликий жаль, на обліку служби у справах дітей РДА перебуває 103 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 98 малюків охоплені сімейними формами вихованням. Так, трійко дітей виховуються у прийомній сім’ї, ще 8 — у дитячих будинках сімейного типу. Решта перебувають під опікою громадян, 5 дітей - у школах-інтернатах. 

— Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, — зауважила начальниця служби у справах дітей районної державної адміністрації Лариса Баюро. — Ми працюємо над тим, щоб сироти мали власні  родини, а так звані «сироти при живих батьках» були охоплені батьківською турботою.  

Адже фахівці служб прискіпливо опікуються 99 дітьми, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах. Від їхньої роботи залежить, залишиться дитина в біологічній сім’ї, чи її будуть виховувати чужі добрі люди. 

Нині в районі налагоджена тісна співпраця з профілактики соціального сирітства між працівниками служби у справах дітей, сектору соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту, відділу поліції, медичних закладів. Впродовж останнього місяця ними вони здійснили 14 профілактичних рейдів, під час яких перевірили умови проживання дітей, можливості для їх фізичного та морального розвитку в 73 сім’ях. В результаті профілактичної роботи із сімей, котрі перебували в особливо складних життєвих умовах, було вилучено 6 дітей, яким надано статус позбавлених батьківського піклування та влаштовано під опіку. 

Приємно відзначити, що внаслідок проведеної роботи з батьками, які покращили соціальні умови для своїх малюків, знято з обліку 29 дітей, які перебували в складних життєвих обставинах.

 Окрім профілактичної роботи, працівники служби у справах дітей налагодили співпрацю з одеськими волонтерками Юлією Нікандровою і Тетяною Бушнягою, які у переддень Дня захисту дітей ощасливили 43 дитини  з бідних сімей новим взуттям і  канцелярським приладдям. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті