Різдвяний подарунок

Відсутність своєї старечої палички-ціпка Марія Степанівна угледіла лише тоді, коли двері тролейбуса вже закрилися, і він чкурнув далі, а молодиця, котра допомагала спуститися на тротуар,  пішла.

 - Та як же я тепер додому дійду, - бідкалася бабця, дивлячись услід тролейбусу.

 Звісно, від зупинки до будинку, де жила Марія Степанівна, - два кроки ступити. Але пройти цей короткий шлях без палички уявлялося старенькій справою майже неможливою. Слава Богу, бабусю Машу помітила сусідка по під’їзду Таня, котра поверталася з роботи. Вона і допомогла.

 Увечері Тетяна розповіла про цей епізод чоловікові:

 - І як же тепер вона буде? Адже Марія Степанівна живе одна, їй без «опори» навіть в магазин за хлібом і молоком не сходити...

 - Треба щось придумати, - погодився Вадим, - подивимось, що у нас в комірчині є.

 Того ж вечора Вадим вручив Марії Степанівні паличку, яку змайстрував з алюмінієвої трубки, обмотавши ручку синьою ізоляційною стрічкою.

Звісно, саморобка - це не фабричної роботи зручна паличка, до якої так звикла стареча рука за довгий час. Але і такому подарункові Марія Степанівна зраділа і щиро дякувала.

 Не знаю, чи довго служила пенсіонерці ця саморобка, але на Різдво молоде подружжя зайшло привітати зі святом сусідку-бабусю. Та не просто так, а з подарунком. Тетяна з Вадимом подарували справжню фабричну паличку, саме таку, як та перша, яку бабуся забула в тролейбусі.

- І у мене для вас є подарунок, - розчулилася Марія Степанівна.  Вона принесла з кімнати інкрустовану скриньку і дістала звідти золоту каблучку.  Побачивши подив подружжя, пояснила:

 - Навіщо вона мені? Ні дітей, ні онуків, та й дісталася випадково: в сквері знайшла три роки тому. Знати б, хто загубив - повернула б. Я тоді кілька днів ходила в сквер на ту лавку, думала, може прийде господар, питати буде про каблучку. Але так ніхто і не прийшов. Нехай ця прикраса буде подарунком для Тані. Побачивши каблучку, Таня зраділа, зрадів і Вадим. Дивлячись на молодих сусідів, радісно посміхалася і Марія Степанівна.

 Звідки бабусі було знати, що це красиве золоте «кілечко» вона подарувала... господині.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті