Уринотерапія: лікує чи калічить?

Тітка Таня прийшла з лікарні, де лежала у великій палаті, в піднесеному настрої - дізналася про новий метод оздоровлення, надійний і дешевий. Щоправда, не від лікарів, а від «сестри по хворобі». «Значить так, п’єш по склянці сечі в день натщесерце - і значно поліпшується самопочуття. А ще я її прикладаю як компрес на хвору ногу», - радісно ділилася літня жінка новим рецептом. Але уточнила: оскільки вона дама у віці, то сечу взяла у сусідки по палаті, якій всього 16 років. Дівчина урини не пошкодувала.

Уринотерапія - метод нетрадиційної медицини, який передбачає застосування урини, тобто сечі, як лікувальний засіб. Сечу п’ють, «їдять», випарюють, роблять клізми і примочки, протирають обличчя і тіло, капають в очі. Народні експерти запевняють, що сеча знімає будь-яке запалення, швидко загоює рани та інші пошкодження шкіри, нормалізує роботу серця, нирок, печінки, лікує ревматичні захворювання, гайморит, ангіну, нормалізує рівень цукру в крові, допомагає подолати харчову алергію, добре відновлює шкіру після опіків, загоює тріщини при геморої...

Треба сказати, що уринотерапія відома з давніх часів. Та особливої ​​популярності набуває, коли держава зазнає економічних труднощів, і традиційне лікування - по кишені далеко не усім громадянам. Ось і зараз в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун змушена була офіційно прокоментувати нетрадиційний метод лікування:

«Скажу одразу – пити, втирати, робити маски чи капати в очі урину  не слід взагалі. До того ж, не існує жодного наукового підтвердження, що це має хоча б якусь користь для здоров‘я».

Здавалось би, у світі існує стільки науково обґрунтованих та перевірених способів покращити своє здоров‘я, що місця для схожих екстремальних методів залишатися не повинно. Втім, терапія сечею має велику кількість послідовників, які вперто вірять у магічну силу цієї рідини.

Люди, що використовують цю практику в своєму житті, п‘ють власну сечу щоденно, приймають ванни, протирають обличчя чи закапують її в очі. Є навіть книжки, в яких сечу називають «водою життя» та пропонують лікувати нею мало не всі хвороби: починаючи від проблем зі шкірою та завершуючи онкологією. Поширена думка, що сеча стерильна, адже в основному складається з води. Справді, вода становить від 91 до 96% складу сечі. Однак це не означає, що вона чиста чи безпечна для вживання. Решта її складу – це солі, аміак та інші побічні продукти, що виробляються в ході нормальних процесів в нашому організмі. Адже наші нирки працюють як фільтри, видаляючи все зайве з крові. У вигляді сечі ці продукти надходять у сечовий міхур.

Суть сечовипускання полягає в тому, щоб організм позбувся зайвої рідини, солей та мінералів. І аж ніяк він не потребує повернення цих продуктів назад. Крім того, сеча може містити небезпечні бактерії, які здатні завдати шкоди організму. Дослідження складу сечі вказують, що ці бактерії можуть забруднювати її під час виведення з організму.

Під час вживання сечі, власної або ж чужої, бактерії можуть потрапити до організму та спричинити проблеми з шлунково-кишковим трактом або спровокувати інфекційне зараження. Зокрема, вживання чужої сечі може ввести чужорідні організми у ваш кровообіг.

Ще один міф про чудодійну силу сечі спровокували реальні історії людей, які в екстремальних умовах були змушені вживати власну сечу замість води. Пиття сечі в цьому випадку схоже на споживання морської води. Через наявність у складі концентрованих солей та мінералів, нирки потребують більше води, щоб їх переробити. Того, що людина може отримувати з сечі, звісно, не може бути достатньо. Натомість це суттєво прискорює процес зневоднення. Тому сечу не рекомендується пити навіть в екстремальних умовах.

Пам’ятайте, що існує безліч інших безпечних способів отримати вітаміни та мінерали, стежити за шкірою чи лікувати хвороби. А єдиний рекомендований спосіб поводження з сечею – це позбутися її в туалеті.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті