Під прапором Сі Бриз

В Україні розпочалися  масштабні військові навчання

Першого липня в Одесі урочисто відкрили військові навчання «Sea Breeze 2019». Цьогоріч вони охоплять Одеську та Миколаївську області, зачепивши північно-західну частину Чорноморської акваторії. Щоб взяти участь у навчаннях, до України з’їхалися 900 військових з 19 країн світу. Ці вояки майже протягом двох тижнів будуть діяти разом. До заходів залучено близько тридцяти кораблів й стільки ж літаків. Цього разу справжньою новацією стане відпрацювання річкового елементу. Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечити супроводження транспортних цивільних суден через гирло Дунаю до Чорного моря.

За кілька днів до початку навчань транспортні повітряні судна США привезли до України техніку й провізію, необхідну учасникам.

Ми приступаємо до активної фази навчань, до заходів, які будуть відпрацьовуватися на морі, суходолі та в повітрі, - каже командувач ВМС України Ігор Воронченко. - Навчання відбуватимуться з елементами операції щодо безпеки в Чорноморському регіоні. Це наша спільна відповідь ідеологам, що пропагують втручання в Україну та наші моря. На жаль, сьогодні зберігається загроза тероризму, загроза втручання у внутрішні справи країн Чорноморського регіону. Під питанням територіальна цілісність не тільки України, але й Грузії, Молдови та багатьох інших держав. 

В перший день навчань учасники навчань відпрацьовували навички порятунку поранених із зони бойових дій. Українські морські піхотинці та їхні американські колеги вчилися надавати медичну допомогу. За легендою, вони перебували під вогнем ворога, тому діяти потрібно було швидко. Найбільше уваги закордонні інструктори надавали прийомам зупинки кровотечі та якнайшвидшій евакуації постраждалих до безпечного місця. Загалом, українським та американським військовим вдалося впоратися з поставленими завданнями та врятувати «поранених» побратимів.

Перед стартом «Сі Бриз 2019» командування українських Військово-Морських Сил навідало польовий табір, де проживають учасники заходів. Представники ВМС України та командувачі підрозділів, що співпрацюватимуть під час навчань, змогли оцінити стан підготовки своїх бійців. Вони ознайомилися з умовами проживання морської піхоти, правилами внутрішнього розпорядку, перевірили стан матеріально-технічного спорядження. Після огляду польового табору адмірал Ігор Воронченко наказав підготувати техніку, штатне озброєння й тилову підтримку для морської піхоти. Адже всі ці заходи дуже важливі для успішного проведення навчань та подальшої військової підготовки. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті