Нинішній врожай – половина від торішнього

Одещина однією з перших в Україні розпочала збиральну кампанію. З 11 червня у загінку поступово вийшли 3500 власних зернозбиральних комбайнів та 981 агрегат, додатково залучений з  інших регіонів. 

На жаль, цьогорічний врожай аж ніяк не радує наших аграріїв. За прогнозами експертів, у кращому випадку, хлібороби намолотять 2 млн.700 тисяч тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур. Нині у засіки засипано понад 1 млн. 200 тисяч тонн зерна при середній  врожайності по області 27,3 ц/га. Врожайність озимого ячменю становить 28,6 ц/га, озимої пшениці — 27,5 ц/га, ярого ячменю —  20,2 ц/га,  гороху — 17,3 ц/га. 

Набагато вищого за середньообласний ужинку домоглися аграрії Ананьївського району. За оперативною інформацією відділу агропромислового розвитку екології та природних ресурсів РДА, в сільськогосподарських підприємствах збирають в середньому по 35,4 ц/га. Так, озимого ячменю намолочено по 36,8 ц/га, гороху — 23 ц/га, озимої пшениці —

36 ц/га, озимого ріпаку — 22,5 ц/га.  Скошено хліба на площі майже 7 тис. га, намолочено понад 22 тис. тонн зерна.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Одеської області Володимир Варбанець відзначає, що ситуація з опадами на Одещині критична. У деяких південних районах  дощів не було з лютого. Значна частина посівів засохла або взагалі не зійшла.  

— На півдні — взагалі неврожай. Дощів не було з осені, взимку не випав сніг. У травні невеликий дощ пройшов, і ось кілька днів тому маленький продріботів,  — розповів аграрій.  — Соняшник наразі зацвів, рослини заввишки півметра. Урожайність буде на 50 відсотків гіршою, ніж минулого року. 

Після косовиці ранніх зернових та зернобобових землероби приступлять до збору проса, нуту, сочевиці, потім  – сорго, кукурудзи та сої.

 На знімку: кипить робота на току

Фото автора 

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті