І оживають старі малюнки...

     В Одеському художньому музеї є чимало робіт, які потребують негайної реставрації. Ідея запустити власну реставраційну майстерню з’явилася тут після нескладних розрахунків. Зрозуміло, що залучати до оновлення полотен відомих у своїй справі реставраторів  занадто дорого. А якщо ще й врахувати  вартість  перевезення картин до інших міст, то ціна реновації стане  захмарною.    .    

  Висновок був таким - набагато простіше створити власну реставраційну майстерню. А далі вже  залучити  одеських фахівців, які не тільки зможуть якісно виконати роботи щодо відновлення, але,  що дуже важливо,  навчити своєму ремеслу нове покоління реставраторів.

З лютого  музейники  почали збирати кошти на  обладнання  майстерні. Більше ста благодійників зробили свої внески до краудфандингової платформи «Моє місто». Завдяки цим коштам вдалося  закупити усе необхідне обладнання.  Приміщення для реставраційного цеху знайшли в прилеглій до музею будівлі. Тут налагодили опалення, встановили бойлер і сигналізацію.  Команда проекту  вже  знайшла і реставратора, який повертатиме життя музейним експонатам. 

 У власній майстерні художнього музею є можливість реставрувати поки що виключно графічні витвори. Для оновлення живописних творів необхідні інші умови та більші кошти. Тому живописна реставраційна майстерня  поки що  тільки у мріях співробітників  музею. 

- Свого часу забули про одне з найголовніших завдань будь-якого музею – зберігання  власної  колекції  у належному стані. І ось маємо сумні наслідки, - пояснює   заступниця директора  з розвитку Олександра Ковальчук. 

Колись Одеський художній музей мав  назву народного, і ось він, завдяки підтримці одеситів, знову повертає собі цей статус. 

 - Минулого року на кошти меценатів відреставровано три роботи, а це – крапля в морі. У фонді музею близько чотирьох тисяч графічних творів, і навіть якщо залучити до реставрування кількох помічників, роботи усім вистачить не на один рік,- визначає проблему на майбутнє   реставратор   Галина Шувалова.

- Так чи інакше,  реставрувати  необхідно весь фонд  музею, а це десять тисяч полотен. Уваги  і допомоги потребує абсолютно кожен твір, що зберігається у наших запасниках. Отож копітку роботу вже розпочато і поки що  з малого - з малюнків. При цьому не треба забувати, що добра тисяча картин у музейних запасниках потребує термінової реставрації. В іншому випадку ці твори мистецтва ми втратимо  назавжди!   -  завершує розмову Олександра Ковальчук. 

Выпуск: 

Схожі статті