Листи до редакції - найактуальніше

«Особа двадцять п’ять років працює лікарем у психіатричній лікарні та у 2019 році виходить на пенсію. Чи нарахують їй одноразову грошову допомогу враховуючи те, що стаж її роботи подвоюється?» Відповідь на це запитання ми попросили надати фахівців Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» роботу в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також психіатричних закладах охорони здоров’я зараховують до стажу роботи в подвійному розмірі.

Подвоєння застосовують до страхового стажу під час обчислення страхового стажу за періоди роботи до 01.01.2004, а під час визначення права на пенсію за вислугу років ці норми застосовуються як до 01.01.2004, так і після цієї дати.

Проте згідно з Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 23.11.2011 №1191, страховий стаж, набутий в державних та комунальних закладах охорони здоров’я , обчислюється календарно. Для чоловіків такий стаж - 35 років, для жінок - 30. Тож 25 років роботи лікарем недостатньо для призначення одноразової грошової допомоги.

Выпуск: 

Схожі статті