Проект медичних браслетів для людей похилого віку не реалізовано

Проект «Використання QR-коду для ідентифікації людей, яким потрібна допомога» переміг в конкурсі від Одеської міськради ще в 2018 році. Однак його ще не реалізовано, повідомляє Українська Служба Інформації.

Суть проекту полягає в створенні наручних браслетів з QR-кодом для одиноких людей похилого віку, у яких є проблеми зі здоров’ям. У самому коді можна зберігати інформацію про особисті дані носія, в тому числі медичну карту, контакти лікарів і близьких, а також інформацію про наявність захворювань.

При цьому після проведеної підготовки вдалося з’ясувати, що в Одесі є приблизно 3600 таких самотніх літніх людей. На виготовлення самих браслетів потрібно 342 тис. гривень, тобто 95 гривень за браслет. Однак закупівлю браслетів проводитимуть на конкурсних засадах через тендер, і сума може бути значно знижена.

Розпорядником виділених коштів за даним проектом є Департамент праці Одеської міськради. На сам проект, як і зазначалося в конкурсі, потрібно 499 тис. 800 гривень. Проте співавтори проекту заявили, що суму можна знизити майже на 80 тис. гривень за рахунок виключення пункту закупівлі техніки.

Директор Департаменту праці та соцполітики Одеської міськради Олена Китайська розповіла, що зараз проект не відповідає тій формі, в якій він був під час перемоги в конкурсі. Так, не буде створена окрема база даних, а будуть використовуватися інші способи отримання інформації з браслета. Через це з юридичних причин Департамент праці не може виділити кошти на проект. Також вона заявила, що департамент проводив опитування, в результаті якого ніхто не виявив бажання отримати такий браслет. 

Відтак, проект, по суті, не зрушив з місця.

Выпуск: 

Схожі статті